За два роки кількість українців, готових виїхати на постійне проживання до США чи ЄС, знизилася у 4 рази – з 28% до 7%. Водночас стало більше тих, хто не хотів би виїжджати навіть у разі отримання без умов громадянства США/ЄС. У всіх регіонах України абсолютна більшість населення (90-92%) не хотіли б виїжджати жити за кордон.
Як повідомляє Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна та результати опитування, яке с 7 по 13 вересня провів Київський міжнародний інститут соціології, у всіх регіонах стало значно менше тих, хто хотів би виїхати.
Хоча більш молоді респонденти більшою мірою готові емігрувати, але насправді серед усіх вікових категорій абсолютна більшість (не менше 84%) не хотіли б виїжджати жити до США/ЄС. Важливо також, що у випадку всіх вікових категорій простежується значне зниження готовності переїхати до США/ЄС порівняно з 2020 роком. Наприклад, у 2020 році практично половина (46%) молоді до 30 років хотіли б виїхати, зараз – 13%.
“Зараз на тлі загального згуртування населення і досить оптимістичних настроїв ми спостерігаємо збільшення бажання лишатися жити і працювати саме в Україні. Останні опитування КМІС показують, що поточну ситуацію в Україні респонденти оцінюють стримано оптимістично, а у випадку майбутнього України майже 90% є оптимістами. Скоріше за все, такий оптимізм і обумовлює значною мірою бажання лишатися в Україні. Зрозуміло, настрої населення можуть бути мінливими, тим більше попереду нас ще чекає ряд випробувань на різних фронтах. Проте зараз фундамент суспільних настроїв досить сприятливий і важливо його принаймні підтримувати на поточному рівні”, – заявив заступник директора КМІС Антон Грушецький.
Зазначимо, соціологи опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім окупованого Криму). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого). До вибірки не включалися жителі Криму, окремих районів Донецької та Луганської областей, а також тих, хто виїхав за кордон після 24 лютого. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.
Чи планують українці повертатися з-за кордону після війни
У серпні українці відповіли, чи планують вони повертатися додому з-за кордону. Майже 40% українців планують повернутися після того, як переконаються, що там, де вони жили, безпечно, 35% — відразу після того, як закінчиться війна, 13% — через рік або через кілька років після закінчення бойових дій. Ще 7% українців повернеться після того, як відновить роботу підприємство, на якому вони працювали або будуть впевнені, що знайдуть іншу роботу у себе вдома, 11% планують повернутися найближчим часом, а 7% взагалі не планують повертатися в Україну (серед тих, хто має постійну роботу в країні перебування, таких 18%).
Раніше Інформатор писав про те, що всі громадянки України мають право перетинати кордони країни.
Дізнайтесь головні новини Кривого Рогу і України на Telegram каналі Інформатор Кривий Ріг