Кривий Ріг До сайту

Як виглядає дисциплінарний ізолятор у Криворізькій виправній колонії №80

В’язниця й у мирний час була місцем, потрапляти до якого мало кому хочеться. А до “в’язниці у в’язниці”, тобто дисциплінарного ізолятора тим більше.

Реклама

Інформатор з посиланням на данні моніторингового візиту, який 9 серпня 2022 року здійснила моніторингова група у складі помічника народного депутата України Костянтина Касая, члена громадської ради при Міністерстві юстиції України Сергія Зуйкова, помічника народного депутата України Ярослава Юрчишина, координатора програм ХПГ Андрія Діденка, а також журналіста Інформаційного агентства “Поряд з вами” Олекси Ярославцева, покаже, як виглядає це “страшне місце” та за що туди попадають.

Як написано у звіті: “Основними завданнями моніторингового візиту були аналіз роботи установи під час війни та з’ясування її гуманітарних потреб.

Реклама

Монітори без перешкод потрапили на територію закладу, мали можливість відвідати будь-які приміщення установи, спілкуватися з засудженими, зокрема й на умовах анонімності, збирати інформацію, перевіряти її, мали доступ до відповідних документів”.

На момент візиту в ДІЗО відбували стягнення 15 засуджених. За що їх покарали? А ось за що:

Засуджений П. виніс харчі з їдальні, отримав 5 діб ДІЗО, перед цим мав стягнення за нетактовну поведінку.
Засуджений Д. в КАДіР відмовився прибирати в приміщенні, за що був покараний на 5 діб ДІЗО.
5 діб ДІЗО засуджений Р. отримав за нанесення татуювання.
Засуджений М. отримав 5 діб за порушення форми одягу: не мав головного убору.
Засуджений В. отримав 14 діб за порушення режиму: переміщався установою без строю, за що був переведений у ПКТ на три місяці. Стягнення не оскаржував, надав згоду на ознайомлення з особовою справою.
Засуджений В. відмовився прибирати, за що отримав 5 діб. Засуджений повідомив, що йому не роз’яснювалося право на безоплатну правову допомогу.

Реклама

Представники адміністрації повідомили, що за незначні дисциплінарні правопорушення (відсутність нагрудного знаку, зокрема) спочатку відбуваються попередження, догана та інші дисциплінарні обмеження, які не пов’язані з переведенням у камеру.

Ліжка в камерах ДІЗО були зачинені. Проте моніторами було повідомлено адміністрацію, що зачинення ліжок вдень чинним законодавством не передбачено, після цього ліжка в ДІЗО, ПКТ були відкриті. Моніторами висловлено сподівання, що практика зачинення ліжок не буде застосовуватися і надалі.

В кожній камері у наявності бак для питної води, яка приноситься з їдальні.

Реклама

І ось як ці приміщення виглядають.

Коридор у ДІЗО

Приміщення для прийому засуджених

Ліжка в камерах ДІЗО були зачинені

Практика зачинення ліжок не буде застосовуватися надалі

Прогулянковий дворик

Є скринька для заяв і звернень.

Банне приміщення для засуджених, які відбувають дисциплінарні покарання

І хоча на фото виглядають приміщення відносно пристойно, краще все – такі у подібні “готелі” не потрапляти.

Раніше Інформатор писав про те, що довічно ув’язнений у в’язниці Кривого Рогу отримав можливість вступити до ВНЗ на бюджет.

Реклама

Дізнавайтеся головні новини Кривого Рогу і України на Telegram каналі Інформатор Кривий Ріг.

Альона Свірідова