Ніщо так не зігріває у морозний зимовий день, як тарілка гарячого смачного борщу. Але борщ – справа клопітна, а навесні ще й недешева. Добре коли у коморі стоять приготовлені з літа баночки з борщовою заправкою. Достатньо викласти вміст такої баночки у гарячий бульйон чи воду, додати капусти з картоплею (чи навіть без картоплі), і все! Через декілька хвилин смачнючий, ситний, ароматний борщ можна подавати до столу.
Інформатор пропонує приготувати таку заготівлю.
Борщова заправка на зиму
Продукти
- 1,0 кг морква,
- 1,5 кг буряк,
- 1,5 кг помідори,
- 1,0 кг цибуля,
- 0,5 кг солодкий перець,
- 1-2 шт. гострий перець,
- 1 головка часник,
- 50 мл 9% оцет,
- 80 гр сіль,
- 120 гр цукор,
- 1 ст. л. солодка паприка,
- 300 гр олії
- 3 шт. лавровий лист.
Приготування
Підготуємо овочі, почистимо і наріжемо соломкою. Можна натерти на тертці для корейської моркви, нарізати на овочерізці або вручну.
Каструлю бажано взяти велику з товстим дном, щоби не пригоріло та легше було перемішувати.
Ставимо каструлю на плиту, включаємо нагрівання, вливаємо олію.
Коли олія розігрілася, першим відправляємо 1 кг цибулі. Обсмажуємо хвилин 10 -15 доки не випарується зайва рідина і піде приємний аромат смаженої цибулі.
Наступною обсмажуємо 1 кг моркви, через хвилин 8 олія забарвиться в гарний помаранчевий колір, морква обм’якне, можна додавати 1,5 кг буряків.
Овочі перемішуємо, буряк трохи обсмажиться та зменшиться в обсязі. Тушкуємо їх хвилин 10-15.
Додаємо солодкий перець 500 г і 2 штуки гострого перчика, вливаємо 1,5 кг перекручених на м’ясорубці або подрібнених блендером помідорів.
Перемішаємо та додаємо 80 г крупної солі (4 ст. л) та 120 г цукру (8 ст. л), 1 ст. л. солодкої паприки, 1 головку часнику натертого на дрібній тертці, 50 мл 9% оцту, 2 лаврові листочки.
Ще раз добре перемішуємо, доводимо до кипіння, зменшуємо нагрівання до мінімального і при слабкому кипінні, тушкуємо заправку 40 хвилин під закритою кришкою.
За цей час підготуємо баночки, бажано відповідного розміру, для приготування каструлі борщу.
Після того як борщова заправка зтушиться, не вимикаючи нагрівання, розкладаємо її по стерилізованих баночках, герметично закриваємо, перевертаємо на кришки та щільно прикриваємо теплою ковдрою
Залишаємо до повного остигання, стерилізувати їх не треба! Зберігається така заправка як у прохолодному льосі, так і у звичайній коморі.
Раніше Інформатор писав про те, як приготувати рататуй із сезонних овочів.
Дізнавайтеся головні новини Кривого Рогу і України на Telegram каналі Інформатор Кривий Ріг.
Альона Свірідова