У Кривому Розі відкрилися курси української мови та розмовні клуби: як туди потрапити
Екатерина Стебельская
У Кривому Розі почали діяти онлайн-курси «Говоримо українською правильно» та заняття мовних клубів «Спілкуймося українською».
Реклама
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на управління преси Криворізького міськвиконкому.
З 1 липня у Кривому Розі почали діяти безплатні онлайн-курси «Говоримо українською правильно». Анонс про запис на курси було розміщено 24 червня і за декілька днів зареєструвалося понад 500 криворіжців. Курси проводитимуться протягом двох місяців в онлайн-форматі. Всі, хто зареєструвалися, отримали повідомлення про початок занять і посилання на приєднання. Ті, хто не встиг зареєструватися, зможуть переглянути заняття у записі на освітньому порталі міста Кривого Рогу. По завершенню курсів, учасники отримають електронні сертифікати.
Реклама
Заняття на курсах «Говоримо українською правильно» проводитимуться двічі на тиждень.
Для тих, хто хоче спілкуватися вживу, в кожному районі міста відкриті мовні клуби «Спілкуймося українською». Двічі на тиждень – щосереди та щосуботи об 11.00 всі бажаючі підвищити свій рівень знань можуть зробити це в 23 клубах, що знаходяться в міських бібліотеках, в яких (чи поруч) є укриття на випадок повітряної тривоги.
Реклама
Заняття у мовному клубі побудовані наступним чином. Перша частина – теоретична, вона присвячена навчанню: як ставити наголос, які слова доцільно використовувати у тих чи інших випадках, як відійти від суржика, як написати заяву, автобіографію тощо.
Друга частина – практична, вона присвячена культурі мовлення. Наприклад, якщо мова йде про воєнну тематику, то запрошуються профільні фахівці – військові, з якими учасники заняття обговорюють дану тему українською мовою.
Також будуть запрошуватися спікери, у тому числі, і не з Кривого Рогу, з якими можна буде поспілкуватися онлайн. Це стосується відомих артистів, українських письменників, громадських діячів з якими можна буде обговорити українською мовою актуальні питання сьогодення, а також профільні теми.
До клубу будуть запрошуватись спікерами і молоді криворізькі автори, щоб була можливість не лише спілкуватись українською, але й популяризувати творчість земляків – поетів, письменників, художників Криворіжжя.
У заключній, третій частині, представники бібліотеки розповідатимуть про літературні новинки, щоб учасники заняття могли безкоштовно взяти книжку та прочитати її вдома або зайти онлайн для читання, посилання надаватимуть бібліотекарі.