24 березня стало відомо про смерть видатного науковця, педагога, наставника, Павла Йосиповича Федоренка. Він став епохою для Криворізького національного університету. Пану Павлу було 89 років.
Повідомляє Інформатор із посиланням на Криворізький національний університет.
Павло Йосипович народився 8 жовтня 1936 року у Кривому Розі. Після закінчення Криворізького гірничорудного інституту розпочав свій шлях у науці та освіті, який став прикладом відданості обраній справі. Пройшовши шлях від інженера-дослідника до керівника кафедри та декана факультету, він сформував потужну наукову школу, що здобула визнання в Україні та за її межами.
Його наукова спадщина – це понад 420 праць, серед яких фундаментальні книги, підручники та навчальні посібники, що виховали не одне покоління фахівців. Його ідеї та розробки знайшли відображення у десятках винаходів і патентів, а його учні – 6 докторів і 16 кандидатів наук – продовжують розвивати започатковані ним наукові напрями.
Павло Федоренко був заслуженим працівником освіти України, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, доктором технічних наук, професором. Протягом 35 років Павло Йосипович очолював кафедру маркшейдерії.
Павло Йосипович був не лише науковцем високого рівня, а й мудрим наставником, людиною великої внутрішньої культури, принциповості та глибокої відповідальності. Його авторитет у науковій спільноті був беззаперечним, а внесок у розвиток гірничої науки та освіти – неоціненним. Його життєвий шлях відзначений численними державними нагородами, серед яких – Державна премія України в галузі науки і техніки, почесне звання «Заслужений працівник освіти України», відзнаки за наукові досягнення та вагомий внесок у розвиток міста.
Прощання з Павлом Йосиповичем відбудеться у середу, 25 березня 2026 року, о 13:30–14:00, за адресою вул. П. Калнишевського, буд. 8 (у дворі ритуальної служби “Вічність”).
Редакція Інформатора висловлює щирі співчуття рідним і близьким Павла Федоренка.
Раніше Інформатор повідомляв, що у Кривому Розі померла повний кавалер почесної відзнаки “За заслуги перед містом”. Також ми писали, що померла викладачка Криворізького педагогічного університету.
Читайте нас у Viber , Facebook, Telegram
Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook
