Кривий Ріг До сайту

Становить загрозу для здоровʼя: у водоймі Кривого Рогу виявили холерний вібріон

Останній спалах холери в Україні був у 2011 році в Маріуполі, де було зареєстровано 33 випадки захворювання та 24 випадки вібріоносійства. Наразі випадків холери в країні не зафіксовано. Проте небезпека пов’язана з тим, що у Маріуполі та інших знищених росіянами містах через руйнування відбувається змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, відтак відбувається і забруднення колодязів.

Реклама

Розповідає лікар – епідеміолог Північного відділення ВСП «Криворізький РВ  ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» Ганна Ющук.

На минулому тижні у трьох  водоймах на Дніпропетровщині виявили холерний – збудник, що може викликати гострі кишкові інфекції:

Реклама

у водоймі на житловому масиві АТ «Південний ГЗК» (балка Іванівська) в Кривому Розі;

у річці Самара біля санаторію «Курорт Орловщина» в Самарівському районі;

у річці Самара на дитячому пляжі КП «НККП» у місті Самарі.

Реклама

Знайдений штам холерного вібріону не є класичним збудником холери, однак становить загрозу для здоров’я. Він може викликати розлади шлунково-кишкового тракту, особливо у дітей та людей зі слабким імунітетом. Радимо утриматися від купання на пляжі у балці Іванівський до покращення санітарних показників води.

Варто нагадати, що у Кривому Розі  наразі немає дозволених водойм для купання.

Моніторинг за холерою в Дніпропетровській області проводиться, і на даний момент позитивних результатів на холеру серед обстежених людей з дисфункцією кишкового тракту не виявлено. В країні впродовж року триває безперервний епідеміологічний нагляд за холерою. Проте саме з початку літа контроль посилюють, щоб запобігти поширенню захворюваності.

Реклама

Холераце гостра діарейна інфекція, яка виникає після вживання харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139.

Хвороба передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, зокрема: у разі вживання забрудненої води, овочів, фруктів; під час купання у відкритих водоймах; через їжу і побутові контакти.

Без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті.

Реклама

Варто зазначити, що з 1 червня до 1 жовтня триває посилений епідемічний нагляд за холерою. Проводиться щотижнево дослідження води пляжів, стічних вод інфекційних стаціонарів та очисних споруд. Пацієнти з гострим кишковими інфекціями обстежуються на холеру. Ці заходи проводяться для того, щоб запобігти поширенню холери у літній сезон.