У Кривому Розі активно розвивається велоспорт. В місті навіть проводили веломарафони «Залізна сотня». Але з чого все починалося? Виявляється, популяризувати велоспорт на Криворіжжі почали ще майже 100 років назад.
Як розповідає Інформатор, перший велопробіг на Криворіжжі відбувся 22 травня 1926 року. Це були гонки на шосе по пересіченій місцевості. Маршрут пролягав дорогою з Кривого Рогу до Давидівського парку в Долинському районі Кіровоградської області.
Головною метою гонки була популяризація велоспорту. Тоді у перегонах взяли участь відомі місцеві спортсмени-аматори: Котлов, Троїцький, Лямін, Васильєв, Разін, Додукало, Мінухін, Раков.
На початку 1928 року вперше почали продавати спортивні велосипеди німецької фірми «Штейн» і французської фірми «Пежо». Це значно прискорило розвиток велосипедного спорту.
У серпні 1929 року на Криворіжжі сформували команду з 7 осіб. А влітку 1929 зібрана міська велокоманда, яка розпочала тренування на стадіоні, де наразі розташоване музичне училище. До кінця 1930 велокоманди створили на всіх великих рудниках Кривбасу.
Для координації роботи, весною 1932 року, при міській раді фізкультури організували велосекцію.
У 1936 році розпочато розвиток велоспорту у селах Криворізького району. По сільрадах організовували показові велопробіги. Також набували популярності змагання серед допризовників, які проводилися районними і міським військкоматами. У вересні 1936 року сформували команду з 47 учасників, які проїхали по всіх центрах сільрад району.
У липні 1937 року команда велосипедистів гірничого технікуму здійснила велопробіг за маршрутом Кривий Ріг – Крим. Метою знову ж таки б пропаганда велоспорту та агітація абітурієнтів для технікуму.
26 травня 1937 року відбулися велокроси по Кривому Рогу на 50 км і 13 червня – по маршруту Кривий Ріг – Дніпропетровськ.
Криворізькі спортсмени взяли участь у велопробігу на 2 400 км по містам України. Криворізький спортсмен Рибальченко став призером змагань на гоночних веломашинах.
Старт велокросу на 50 км, 24 квітня 1937 рік.
Джерело: Історична енциклопедія Криворіжжя.
Раніше Інформатор повідомляв, де у Кривому Розі розташована вулиця старша за місто. Також ми писали, чому станція «Червона» у Кривому Розі має таку назву. Читайте також, як велоспільнота з Кривого Рогу допомагає військовим на фронті.
Олена Шевченко