Україна переходить на європейський стандарт напруги електричних мережах. Зміни почнуться з 1 липня 2025 року. Замість 220 вольтів, які залишалися чинними протягом десятиліть, стандартним показником стане 230 вольтів.
Про це йдеться у постанові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пише Інформатор.
«В Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема — перехід на номінальну напругу 230/400 В», — зазначили у Нацкомісії.
Крім того, встановлюються чіткі межі допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (тобто ±10% від номінального значення 230 В).
У НКРЕКП очікують, що такі зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Завдяки стабільній напрузі зменшиться ймовірність пошкодження побутової техніки, а також знизиться потреба у додаткових захисних пристроях, зокрема стабілізаторах.
Окрім цього, перехід на новий стандарт сприятиме підвищенню енергоефективності: електроприлади працюватимуть в оптимальних умовах без перевантажень і зайвих втрат енергії.

Перехід на європейськи стандарти електричної напруги
Олена Шевченко
