Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Модернізація системи теплопостачання комунального підприємства у Кривому Розі – блочно-модульні котельні, когенераційні установки, нові мережі

Також КП «Криворіжтепломережа» реалізує дуже великий комплексний проєкт з  децентралізації котельні «КМК».   

Крім поточних робіт, що ведуться на всіх котельнях та мережах комунального підприємства, буде встановлено:

– 8 Блочно-модульних котелень

– 7 когенераційних установок (це і тепло, і електроенергія)

– 13 котлів на 11 котельнях буде відремонтовано, з них 5 – капітально

– 51 км теплотрас замінено (37 км – поточна заміна, 14 км – реконструкція магістральних та внутрішньо-квартальних мереж великих діаметрів)

– 15 км – відновлення ізоляції

У рамках проєкту децентралізації котельні «КМК», яка забезпечує теплом мешканців 610 житлових багатоквартирних будинків, передбачено виконати: установку блочно-модульної котельні; реконструкцію магістральної мережі теплопостачання від котельні «Гігант», також буде проведена реконструкція котельні «Механобрчорнмет».

На сьогодні містом завершений один із великих етапів – встановлення блочно-модульної котельні.

Про те, як покращиться якість теплоносія в оселях криворіжців та про плани з підготовки  до нового опалювального сезону йшла мова на нараді, яку провів голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

«На підпорядкованому місту комунальному підприємстві «Криворіжтепломережа» підготовка до наступного осінньо-зимового періоду стартувала ще у січні. Це дуже важливо, оскільки після підриву Каховської дамби труби 4 місяці простояли без води – а це корозія. Також будь-яке аварійне відключення світла – це гідроудар на систему (не завжди витримували навіть нові труби).Дуже багато заходів заплановано. Кошти з міського бюджету  виділені, затверджені чіткі терміни виконання. Важливим напрямком є продовження роботи з модернізації системи теплопостачання», – зазначив Олександр Вілкул.

Блочно-модульна котельня призначається для підключення 129 багатоквартирних житлових будинків – це понад 10 000 мешканців міста. У котельні встановлено чотири котли BOSCH- UNIMAT, мережні та підживлювальні насоси, система підготовки теплоносія, теплообмінники пластинчаті. Встановлена теплова потужність обладнання котельні 22 МВт.

Котельня повністю автоматизована і може працювати без обслуговуючого персоналу.

Очікувана економія палива, – 540,65 тис. м.куб. Очікувана економія електроенергії за рахунок зменшення питомої норми – 886 тис. кВт. Наразі, ведуться роботи для підключення котельні до інженерних мереж.

Головний інженер КП «Криворіжтепломережа» Олександр Єрін розповів: «Котельня «КМК» побудована в 1966 році і, зрозуміло, що обладнання  тут  морально та фізично застаріло. Крім того, у зв’язку з використанням обладнання, розрахованого на 6 кВ, на цій котельні відсутня можливість установлення резервного джерела живлення.

Перепідключення частини споживачів до блочно-модульної котельної зменшить навантаження котельної «КМК», а споживання палива та електроенергії нової котельні, за рахунок більш високого ККД обладнання, яке тут встановлене, будуть зменшені».

У цьому році, крім проєкту з децентралізації котельні «КМК», буде встановлено 2 блочно-модульні у двох районах міста.

Також, буде реалізовано 12 проєктів з капітального ремонту та реконструкції магістральних і внутрішньо квартальних мереж великих діаметрів у Тернівському і Металургійному районах.

Також, завдяки заслуженій довірі до Кривого Рогу з боку міжнародних партнерів, буде реалізовано низку проєктів з модернізації системи теплопостачання. У співпраці з  німецьким фондом GIZ планується встановити блочно-модульні котельні та когенераційні установки в 3-х лікарнях.

У співпраці з UNICEF – блочно-модульні котельні у двох лікарнях.

Іншим напрямком оптимізації системи теплопостачання є впровадження системи розподіленої генерації електричної енергії. Це так звані когенераційні установки.

Вже навесні цього року планується завершити пусконалагоджувальні роботи і ввести в експлуатацію дві когенераційні установки загальною потужністю 3 МВт у рамках Угоди між Урядом України та Урядом США про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво («Проект енергетичної безпеки»).

Крім того, завдяки раніше проведеній роботі, при підтримці Нідерландів для комунального підприємства «Криворіжтепломережа» поставлено дві когенераційні установки (0,5 МВт та 1,5 МВт), які будуть встановлені до початку опалювального сезону.

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

Нагору