У закладах освіти і культури Кривого Рогу облаштовано 238 укриттів, у тому числі, 12 – у мистецьких школах, що дає змогу проводити навчальний процес у змішаному форматі (офлайн /онлайн). Наразі, у роботі три проєкти з ремонту укриттів в музичних школах.
Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів на базі музичної школи №4 нараду щодо забезпечення сталої роботи мережі мистецьких шкіл: художніх, музичних та шкіл мистецтв.
«Діти повинні навчатися, розвиватися, займатися творчістю, здобувати нові навички. А тому, ми зробили все, щоб війна не була на заваді цьому. Для цього ми мали забезпечити дітям та педагогам безпечні умови для навчання. І нам це вдалося. Ми побудували, практично, «з нуля», укриття . До речі, їх у нас як і в інших містах взагалі не було до війни. На сьогодні створено 238 укриттів у позашкільних закладах, закладах культури, школах, дитячих садочках. І ми продовжуємо розширювати та облаштовувати укриття. Зокрема, по галузі культури на 2025 рік заплановано створення нового укриття у музичній школі № 12 (Тернівський район) на 50 осіб. У музичній школі № 14 (Покровський район) розширення існуючого – на 70 осіб. Після ремонту укриття буде розраховане на 120 осіб. У музичній школі №4 (Металургійний район) також триває розширення вже існуючого укриття. На сьогодні воно розраховано на 281 особу, після завершення робіт вміщатиме ще 100 чоловік додатково. Таким чином, у музичній школі №4 буде укриття на 381 особу».
Наразі, у музичній школі №4 вже виконано 60% робіт по облаштуванню другого укриття. Вже завершені внутрішні роботи (побілка, штукатурка, фарбування); встановлені вхідні двері, перила; сформовано приямок для окремого виходу; відремонтовано сходову клітку та ін. Роботи планується закінчити до кінця березня: проведення електрики, встановлення сантехніки, монтаж вентиляційної системи.
Директор закладу Олена Ковальська розповіла, що у музичній школі навчається 700 учнів, (з них 82 – учні пільгових категорій, 55 – мають статус ВПО). Протягом 2022-2024 років 42 випускники школи стали студентами вищих навчальних закладів культури.
«Я дякую міській владі та Раді оборони міста за підтримку галузі культури, створення можливостей для творчого розвитку наших дітей. У школі діють 11 творчих колективів, з них 2 – мають звання «зразковий». У цьому навчальному році солісти та колективи вже отримали близько 150 перемог у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, у тому числі, 5 Гран-прі. Найважливішою частиною творчої роботи педагогічних працівників та учнів закладу є концертна діяльність. Від початку повномасштабного вторгнення творчі колективи, учні та їх батьки беруть активну участь у благодійних концертах, виставках, майстер-класах та акціях на підтримку Збройних сил України. Саме завдяки підтримці міста у нас облаштовані укриття і наші діти з дотриманням правил безпеки мають можливість опановувати гру на інструментах, навчатися вокалу, малюванню, акторській майстерності та хоровому співу », – зазначила Олена Ковальська.
Музична школа є організатором трьох конкурсів: Міжнародного фестивалю-конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми», Всеукраїнського конкурсу «Навчальний малюнок», Міжнародного конкурсу «Графічні метаморфози».
На базі школи існує Пункт незламності розрахований на 533 особи та найпростіше укриття, розраховане на 281 людей.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»