Загалом, у 2025 році на базі закладів профтехосвіти буде створено дев’ять сучасних навчально-практичних центрів для підвищення якості навчання затребуваним професіям. Вже працює чотири.
Міська влада та Рада оборони Кривого Рогу максимально залучають всі можливі ресурси для розвитку галузі освіти, зокрема, професійно-технічної. У співпраці з Міністерством освіти і науки України та обласною владою відкриють чотири навчально-практичні центри, чотири – у партнерстві з Великим Герцогством Люксембург та один – з Литвою.
Два сучасні навчально-практичні центри розпочали роботу на базі Центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі.
Ірина Грицай, заступниця начальника Дніпропетровської ОВА сказала: «Ці центри – результат співпраці Міністерства освіти та науки, ОВА, місцевої влади, міжнародних партнерів. Практичні навички тут зможуть отримувати хлопці та дівчата, які обрали професії в будівельній галузі. Такі професії незамінні під час відновлення зруйнованого ворогом. А отже й затребувані».
Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул підкреслив: «Вже зараз ми думаємо про майбутнє. Про післявоєнний розвиток Кривого Рогу – і саме якісній освіті належить одна з провідних ролей. У цьому контексті професійно-технічна освіта посідає чільне місце. Адже нам реально не вистачає професійних робітничих кадрів- електриків, слюсарів, будівельників… Цей список можна продовжувати. А тому, наше головне завдання – створити комфортні, якісні умови для підготовки та перепідготовки найбільш затребуваних на ринку праці, спеціалістів. Щоб вони навчалися у місті і працювали тут у подальшому та отримували гідну заробітну плату».
Центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі – єдиний заклад профтехосвіти Кривого Рогу, який готує фахівців для будівельної галузі. У ньому навчається понад 700 учнів: 75% – будівельні професії, а 25% – кухарі, монтажники металопластикових конструкцій, зварювальники.
Перший навчально-практичний центр модернізує базу для підготовки кваліфікованих будівельників за такими професіями (всього 9): електрослюсар, столяр, монтажник санітарно-технічних систем, штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій, фахівець з утеплення фасаду будівель, робітник з комплексного обслуговування будівель, маляр та облицювальник-плиточник). Вартість створення центру – 8,5 млн грн (70% – держава, 30% – область).
Другий навчальний центр – компанії “Лайєр Балтік Лайєр Україна” (підприємство з Литви). Партнери надали на 25 тис євро обладнання «риштування» для будівельників. Завдання цього центру – навчити збирати риштування. Ці риштування безпечні та якісні, а крім того, їх можна використовувати не лише як «ліси» при будівництві, а й як конструкції для будівництва мостів та будинків.
У місті два заклади профтехосвіти у яких навчаються діти з обмеженими можливостями. Один з них- Центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі. Таким чином, з відкриттям нових центрів місто створює додаткові можливості для отримання роботи молоді з обмеженими можливостями.
Крім того, у Кривому Розі впроваджується концепція «Освіта впродовж життя», тому нові навчально-практичні центри дозволять проводити підготовку та перекваліфікацію і дорослих людей, які хочуть отримати затребувані спеціальності. Це важливо, перш за все, для ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб та незайнятих громадян.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»