Криворіжці звикли до невеличких землетрусів. Майже кожну неділю, а то й частіше відбуваються вибухи у кар’єрах та шахтах. Місто починає трясти.
Як повідомляє Інформатор, 8 січня у Кривому Розі відбулася онлайн лекція, яку прочитала кандидат геолого-мінералогічних наук, геолог, сейсмолог Калініченко Ольга Олександрівна.
Лекція була присвячена техногенним землетрусам, які відбуваються в Кривбасі.
Як розповіла Ольга Олександрівна глядачам, ці землетруси почастішали. Вони відбуваються 1 раз на 2 роки, тому необхідний їх моніторинг. Останній землетрус відбувся 08 жовтня 2024 року о 16:36. Його епіцентр знаходився в районі с.Мирівського, близько 2 км на північний схід від шламосховища Центрального ГЗК. На відстані приблизно 3,5-4 км на північ знаходився епіцентр землетрусу, який відбувся 30 вересня 2020.
В районі впливу шламосховища, а також видобутку залізистих кварцитів відкритим способом у Глеюватському кар’єрі №1 ЦГЗК знаходився також епіцентр землетрусу, який відбувся 21 січня 2022, поблизу північно-східного борту цього кар’єру, відстань якого від шламосховища приблизно 3,6 км.
Фактором впливу на зростання сейсмічності тут можуть бути порушення рівноваги геологічного середовища в умовах скорочення виробництва ЦГЗК, зокрема зменшення фільтраційного впливу підземних вод зі шламосховища на зони розломів, за рахунок осушення окремих його ділянок. Порушення рівноваги в результаті впливу як природних так і техногенних факторів провокує накопичення потенційної пружної енергії в тектонічних зонах, що закономірно призводить до генерації сейсмогенних процесів.
Наразі у місті працює 1 сейсмологічна станція, а потрібно 5.
Раніше Інформатор повідомляв, що у Криворізькому районі стався “відчутний” землетрус. Також ми писали, чи може статися потужний землетрус в Україні.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Viber
Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook
Олена Шевченко