Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

У Кривому Розі фіксується зниження захворюваності на вірусний гепатит, але чому це недобре

З метою реалізації Державної стратегії протидії ВІЛ/СНіД-інфекції, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року старує «Тиждень тестування населення на вірусні гепатити В та С». Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити триває протягом 18-24 листопада. Мета цього заходу – активне виявлення хронічних та гострих вірусних гепатитів для подальшого їх лікування. Згідно плану реалізації стратегії у 2025 році – мають бути проліковані 50% хворих на гепатит С та 20% – хворих на гепатит В, а до 2030 року – 90% хворих на гепатит С та 40% хворих на гепатит В.

Чому ж цьому приділяється така увага у всьому світи? Про це розповіла завідувач Північним відділенням ВСП «Криворізький РВ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ»                     Ніна Кузьміна.

За даними ВООЗ у світі зареєстровано більше 300 млн. захворювань на гепатити В та С та щорічно реєструється 2 млн. нових випадків і 1,3 млн. помирає, що значно перевищує смертність від ВІЛ/СНіДу. Але ж ці хвороби виліковні! І основне – це своєчасно їх діагностувати та лікувати. Тому цільова тема боротьби з вірусними гепатитами: «Прийшов час діяти. Тестуватися. Лікуватися. Вакцинуватися».

​У Кривому Розі за 10 місяців поточного року дуже низький рівень реєстрації хронічних вірусних гепатитів. Він в 6,5 разі нижче ніж у Дніпрі та в 4 рази нижчий ніж по Дніпропетровський області: зареєстровано зниження захворюваності на 63% проти аналогічного періоду 2023 року. При цьому майже у всіх регіонах області зросла. Це говорить про те, що хронічні гепатити не розшифровуються лабораторними методом, а значить не призначається антивірусне лікування.

Це може призвести до значних ускладнень в процесі життя, навіть таких тяжких, як це роз печінки та злоякісні новоутворення.

Тестування проводиться безкоштовно призверненні до лікарів сімейної практики. Дослідження проводиться методом швидких тестів. В першу чергу необхідно залучити до тестування осіб з хворобами печінки нирок та шлунково-кишкового тракту, ВІЛ-інфікованих, вагітних, хворих осіб, які були на гемодіалізі, військових, працівників ДСНС; осіб, які отримували переливання крові та оперативні втручання, включаючи і стоматологічні; осіб з наркозалежністю; осіб, які активно користуються косметологічними, перукарськими, манікюрними послугами та татуажем. Це так звані групи ризику щодо інфікування вірусами гепатитів. Але ж крім цих контингентів, кожна людина, по бажанню, може протестуватись звернувшись до свого сімейного лікаря.

Олена Шевченко

Нагору