Кривий Ріг До сайту

Епідситуація у Кривому Розі: в місті зареєстрували 7 випадків захворювання на туберкульоз

В Кривому Розі минулого тижня серед мешканців реєстрували захворювання на гострі кишкові інфекції, туберкульоз, ГРВІ, COVID-19. Захворюваність на гострі кишкові інфекції в порівнянні з попереднім тижнем знизилась. По місту зареєстрували 22 випадки, що менше рівня захворюваності попереднього тижня в 2 рази. Серед них дітей до 17 років – 50%. Проте за 9 місяців 2024 року в порівнянні з аналогічним періодом 2023 року спостерігається зростання захворюваності в 1,5 раз.

Реклама

Про це розповідає лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ВСП «Криворізький районний відділ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ Світлана Науменко.

В місті за минулий тиждень зареєстровано 7 випадків туберкульозу. Інтенсивний показник за 9 місяців 2024 року склав 59,72 на 100 тисяч населення проти 62,76 за аналогічний період минулого року, спостерігається незначне зниження захворюваності на 2,9%.

Реклама

В порівнянні з минулим тижнем спостерігається зниження захворюваності гострими респіраторними захворюваннями в 3 рази (з 1145 випадків до 946) та захворювання на COVID-19 ( з 32 випадків до 10). На дитяче населення припадає 54,9% захворюваності гострими респіраторними захворюваннями. За 9 місяців 2024 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року спостерігається тенденція до зростання захворюваності гострих респіраторних захворювань на 2,2%.

Для запобігання виникнення захворювань та зниження ризику інфікування необхідно часто мити руки, дбати про безпеку харчових продуктів, уникати контакту з хворими, дотримуватись рекомендацій щодо вакцинації, у тому числі роблячи щеплення від грипу.

В місті триває кампанія щодо додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця для груп населення, які пропустили планові щеплення в попередні роки, та яким необхідно їх надолужити. У Кривому Розі відмічені низькі показники виконання плану профілактичних щеплень за 9 місяців по наступним позиціям: АКДП у віці 18 місяців – 57,2%, АДП у віці 6 років – 61,9%; у віці 16 років – 62,0%; АДП – м
дорослого населення – 48,2%.

Реклама

Також відмічені низькі показники профілактичних щеплень за 9 місяців проти поліомієліту у віці до 18 місяців – 61,6%, у віці 6 років – 69,6%, у віці 14 років – 56,3%; проти кору, паротиту та краснухи вакциною КПК в 6 років – 64,0%; проти туберкульозу вакциною БЦЖ у віці 1 рік і старше – 48,2%.

Вакцинація — безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях міста, попередньо записавшись у сімейного лікаря. З 26 років планова ревакцинація для дорослих є обов’язковою кожні 10 років. Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для населення.

За оновленими рекомендаціями для більшості людей достатньо зробити одне щеплення. Проти грипу також рекомендована щорічна вакцинація. Вакцина не входить до переліку безоплатних щеплень. Всю інформацію можна отримати у свого сімейного лікаря.

Реклама

Бережіть себе і будьте здорові!

Олена Шевченко

Реклама