Кривий Ріг До сайту

У Кривому Розі зростає кількість випадків ГРВІ та Covid-19: що робити, щоб не захворіти

З 1 жовтня в Україні розпочався епідемічний сезон, коли зростає кількість випадків гострих респіраторно-вірусних інфекцій (ГРВІ), з’являються випадки грипу. У Кривому Розі на з 3 по 9 жовтня в порівнянні з попереднім тижнем спостерігається зростання захворюваності гострими респіраторно-вірусними інфекціями на 9,74% за рахунок дитячого населення. Діти становлять 56,5% від загальної кількості захворюваності ГРВІ, на попередньому тижні – 53,4%. В загальній структурі ГРВІ на COVID-19 припадає 2,79% (зареєстровано 32 випадки).

Реклама

Про це повідомляє лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду(спостереження) та
профілактики інфекційних хвороб ВСП «Криворізький районний відділ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» Лариса Коток.

Щоб не захворіти, дотримуйтеся рекомендацій профілактики COVID-19, грипу та ГРВІ, особливо під час сезонного підйому захворюваності:

Реклама

– часте миття рук та використання антисептиків;
– уникання місць скупчення людей під час епідеміологічних спалахів;
-найдієвіша профілактика COVID-19 та грипу — це щорічна вакцинація.

Вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Щеплення проти цих хвороб можна робити в один день або з мінімальним інтервалом.

Щеплення запобігає ускладненням від хвороби. Зокрема, це стосується пацієнтів із груп ризику: дорослих і дітей, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання; вагітних; людей старше 60 років; представників професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові). Дітей також вакцинують.

Реклама

Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для населення. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря. За  оновленими рекомендаціями  для більшості людей достатньо зробити одне щеплення. Ревакцинацію через 6-12 місяців рекомендовано робити людям із груп ризику.

Грип далеко не завжди має легкий перебіг. Ускладнення грипу, такі як пневмонія, можуть призвести до госпіталізації й навіть смерті. Проти грипу також рекомендована щорічна вакцинація. Вакцина не входить до переліку безоплатних щеплень. Всю інформацію можна отримати у свого сімейного лікаря.

Бережіть себе і будьте здорові!

Реклама

Профілактика ГРВІ

Олена Шевченко