15 жовтня відзначають Всесвітній день чистих рук. Більшості інфекцій, що передаються через брудні руки, можна запобігти, дотримуючись гігієни рук.
На наших руках живе величезна кількість мікроорганізмів, деякі з них дуже небезпечні. Навіть малі подряпини чи рани можуть спричинити вірусні, бактеріальні, грибкові захворювання та кишкові інфекції, гельмінтози, – розповідає лікар-епідеміолог Північного відділення ВСП «Криворізький районний відділ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» Ніна Миронова.
Найбруднішими предметами нашого повсякденного життя є: мобільні телефони, письмові столи, клавіатура та мишка комп’ютера, кнопки ліфта, вимикачі світла, дверні ручки та усі поруччя. На руках ховається в середньому 840 000 різних мікроорганізмів. Більша частина з них існує піднігтями, на бічних частинах долонь і в складках шкіри. Причому на вологих руках (липких, брудних) до 1000 разівмікробів більше, ніж на сухих. І майте на увазі: мокрі, не витерті паперовим рушником чи не висушені повітряноюсушкою руки одразу знову забруднюються і те їх миття буломарним. Якщо мило та вода недоступні, для обробки рук можна використовувати спеціальні дезінфікуючі засоби для рук із вмістом щонайменше 60% спирту.
Намилювати руки потрібно хоча б 20 секунд – це дуже важливо. Загалом процедура миття рук має тривати близько хвилини.
Під час миття рук варто дотримуватись такої послідовності:
– намочити руки;
– нанести мило;
– ретельно потерти долоні;
– потерти правою долонею по поверхні лівої руки і навпаки;
– потерти долоні з переплетеними пальцями;
– ретельно потерти кінчики пальців;
– окремо потерти великі пальці рук;
– змити мило під проточною водою;
– Витерти руки насухо.