В них діти отримують психо-емоційну підтримку. А для надолуження освітніх втрат в 16 з них відкрито Цифрові навчальні центри. Міською владою за підтримки Save the Сhildren in Ukraine створено два нові Цифрові освітні центри – в Палаці дитячої та юнацької творчості «Горицвіт» (Покровський район) та Центрі дитячої та юнацької творчості «Сонях» (Саксаганський район).
«Ми продовжуємо роботу зі створення освітніх та творчих просторів. Я вдячний нашим партнерам за співпрацю та довіру до Кривого Рогу. У складних умовах війни, Кривий Ріг об’єднує міжнародні та вітчизняні організації для створення можливостей для розвитку підростаючого покоління. Адже, зараз, більше ніж будь-коли, кожна дитина потребує безпеки, підтримки та уваги», – підкреслив голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.
Для того, щоб школи, ДЮСШ, Палаци культури, художні та мистецькі школи працювали в офлайн- та змішаному режимі, місто будує та ремонтує укриття. Коштом міського бюджету встановлюють вентиляцію, опалення, роблять гідроізоляцію, санвузли та багато іншого. Після завершення ремонтних робіт всі укриття сертифікує ДСНС. Для відкриття в закладах освітніх та дитячих просторів коштом міського бюджету проводиться ремонт приміщень, а партнери надають обладнання.
«Наша мета – щоб криворізькі діти отримали сучасні знання та навички. Для цього впроваджуємо новітні підходи. Кривий Ріг є одним з лідерів зі створення таких центрів, де діти отримують додаткову можливість набувати нові знання, творчо розвиватися, отримувати психосоціальну та емоційну підтримку», – розповів заступник міського голови Сергій Мілютін.
Цифрові центри обладнані ноутбуками, планшетами, 3-D ручками, проекторами, фліпчартами для зручного та доступного навчання. Тут діти можуть працювати за комп’ютером, робити домашні завдання, а також корисно проводити свій вільний час, беручи участь у гуртках та ігрових заходах. В Цифровому освітньому центрі можуть займатися діти шкільного віку, які через відсутність комп’ютерів вдома мають обмежений доступ до дистанційної освіти. У тому числі – із сімей внутрішньо переміщених осіб. Фахівці проводять для дітей заняття безоплатно. Цифровий освітній центр в «Горицвиті» розрахований на проведення занять для дітей віком від 5 до 18 років. Кількість відвідувачів, які одночасно можуть перебувати на заході, до 20 дітей. Заняття тривають у будні дні з 09.00 до 18.00.
Ганна Міланович, директорка МПДЮТ «Горицвіт» розповіла: «Для безпеки дітей завдяки Раді оборони та міськвиконкому в нашому закладі створено два укриття, розраховані на 170 осіб. Завдяки цьому діти можуть займатися в гуртках нашого закладу в змішаному форматі – офлайн та онлайн. А завдяки новому Цифровому центру ми розширюємо для дітей можливості розвиватися та спілкуватися в безпеці».
Довідково: В рамках співпраці міської влади та Save the Сhildren in Ukraine в Кривому Розі відрито два Центри цифрової освіти та Простір дружній до дитини. Для розвитку дітей, в тому числі навчання Англійській мові, також працює мобільна група. Два інклюзивно-ресурсні центри забезпечені наборами для індивідуальних занять з дітьми. 120 криворізьких підприємців отримали гранти на загальну суму 10,6 млн грн для створення та розвитку бізнесу. Кривбасводоканалу придбано та передане сучасне технологічне обладнання. Криворіжці, чиї будинки постраждали від ворожих атак, отримали багатоцільову грошову допомогу. Проведені ремонти в місцях тимчасового перебування, де проживали близько 200 ВПО та інше.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»