Кривий Ріг До сайту

Голова Херсонської облдержадміністрації О. Прокудін: Дякую місцевій громаді Кривого Рогу, керівництву міста за колосальну підтримку, за прихисток для людей, які пережили справжнє жахіття!

З початку війни Кривий Ріг став надійним центром підтримки для жителів прифронтових та фронтових громад Херсонської області. 6 березня голова Ради оборони міста Олександр Вілкул  та голова Херсонської обласної державної адміністрації Олександр Прокудін провели робочу нараду з   питань надання  комплексної допомоги та підтримки  мешканців  Херсонщини, які переїхали до Кривого Рогу.

Реклама

З початку війни Кривий Ріг прийняв переселенців з 15 областей України – за два роки було зареєстровано 78 657 внутрішньо переміщених осіб. При цьому і з початку цього року зареєстровано понад 600 біженців. Реальна цифра біженців, які приїхали до Кривого Рогу, перевищує 80 тисяч. З них 46,5% – Херсонська область, майже 37 тисяч тільки офіційно зареєстрованих осіб.

«Зараз  український народ проходить випробування на людяність та згуртованість, адже тільки разом ми зможемо вистояти та перемогти ворога. Фактично, починаючи  ще з 2014 року у Кривому Розі  побудована  комплексна система підтримки внутрішньо переміщених осіб. Тоді розпочав роботу міський штаб  допомоги. А з  перших  днів повномасштабного вторгнення – з 24 лютого 2022 року Штаб цілодобово приймав мешканців з  територій та  громад, де йшли бойові дії. Надавалась кваліфікована медична та психологічна допомога, кожен отримував продуктові набори, засоби гігієни. Також, ми домовилися із Пенсійним фондом і наші фахівці, ризикуючи дуже часто життям, доставляли пенсії мешканцям прифронтових міст та сіл. Забезпечували супровід й працівників Укрпошти, що видають пенсії мешканцям, які не мають змоги отримати її в інший спосіб. Восени 2022 року, завдяки рішучим діям угруповання військ «Кривий Ріг» та інших військових підрозділів, було звільнено правобережжя Херсонщини. Після цього, наші сапери допомагали розміновувати території, а криворізькі будівельники брали участь у відбудові зруйнованих мостів. Наші фахівці займалися відновленням енерго-, водо-, газопостачання, інтернет- зв’язку. Крім того, наше місто відправляло на Херсонщину будматеріалами для відновлення зруйнованого житла. І це не весь перелік допомоги та підтримки Херсонщини та херсонців. Ми й надалі продовжуємо піклуватися про людей і допомагати їм.  Українці підтримують українців і так буде завжди!», –  підкреслив Олександр Вілкул.

Реклама

У лютому 2024 року у Кривому Розі відкрито Центр підтримки переселенців із Херсонської області.  До гуманітарного ХАБу можна звернутися щодо оформлення документів, отримання виплат і гуманітарної допомоги. Також, можна отримати консультації з питань працевлаштування та відновлення житла, психологічної, юридичної підтримки та з інших важливих питань.

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Олександр Прокудін подякував керівництву міста за підтримку херсонців та надання допомоги в такий  в складний час, наголосивши, що відкриття хабу є результатом командної роботи херсонців та криворіжців.

«Кривий Ріг прийняв максимальну кількість людей з Херсонщини. У перші дні, в які ми отримували інформацію  від   людей, які виїздили саме сюди, вони отримували все, що можна. Знаєте, після того жахіття, яке вони пережили, це був   подих  вільного повітря. Звичайно, під окупацією  люди не могли почувати себе вільно і  жили під загрозою. Дякую  Кривому Рогу, всім громадським організаціям, представникам влади, які приймали наших людей і зараз приймають та опікуються ними, надають  всебічну допомогу – гуманітарну, правову, психологічну, медичну. Дітей наших влаштовують в садочки, школи. Це дуже потрібно для нас зараз!» – зазначив голова Херсонської обласної державної адміністрації Олександр Прокудін.

Реклама

Радою оборони  Кривого Рогу надається комплексна допомога не тільки внутрішньо переміщеним особам з Херсонської області,   місто   сприяє  у відновленні роботи органів місцевого самоврядування та забезпеченні сталого та безпечного рівня життєдіяльності звільнених територій Херсонської області. У місцях компактного проживання    внутрішніх переселенців містом було організовано    для людей  безкоштовне проживання, безоплатне триразове харчування, видача довідок ВПО та оформлення допомоги на проживання, оформлення одноразової міжнародної фінансової допомоги, медичне обстеження та лікування. Для дітей організоване дозвілля та дистанційне навчання у школах.

Мешканцям, які залишилися на Херсонщині після звільнення,  неодноразово надавалась допомога у вигляді продуктових наборів, води, засобів особистої гігієни, медикаментів, людям привозять  одяг, памперси, матраци,  ліжка та багато іншого.

Також, до звільнених населених пунктів Херсонщини містом було відправлено багато різної допомоги: пальне, генератори, електрокабельна продукція, будівельні матеріали тощо. У листопаді 2022 року силами криворізьких будівельників було встановлено 50-метровий прапор у звільненому Херсоні. Здійсненна підсипка під’їзних автошляхів до населених пунктів на звільнених територіях Херсону. Постійно триває допомога ЗСУ за різними напрямками.

Реклама

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

Реклама