Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Ю. Вілкул: Незважаючи на воєнний стан, у Кривому Розі ліквідатори аварії на ЧАЕС та сім’ї загиблих не залишаються без уваги та підтримки

У Кривому Розі 14 грудня вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В.о. міського голови Юрій Вілкул зустрівся з криворіжцями, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та разом з ними поклав квіти до пам’ятного знаку «ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЬЦІВ», що на проспекті Миру.

Юрій Вілкул подякував криворіжцям-ліквідаторам за їх подвиг і самовідданість під час ліквідації аварії та їх активну життєву позицію та участь у житті Кривого Рогу. Побажав мирного неба, міцного здоров’я, родинного затишку і вручив міські відзнаки: Нагрудні знаки «За заслуги перед містом», Почесні грамоти та Подяки. Всього відзначено 18 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

«У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брали участь наші земляки – криворіжці. Вони, як і всі ліквідатори, не думали про себе. Дбали про людей: евакуювали дітей і дорослих із зараженої зони, охороняли громадський порядок, проводили дезактивацію території. І зараз, навіть в умовах воєнного стану, ми робимо усе можливе, щоб підтримати й захистити жителів, у тому числі, чорнобильців та їх сім’ї. У місті проживає понад 3,6 тис. чорнобильців. Вони отримують матеріальну підтримку у рамках муніципальної програми соцзахисту. Не скасовано жодної соціальної програми, жодної виплати для цих категорій. Також, продовжена виплата ліквідаторам відшкодування вартості проїзду автомобільним або залізничним транспортом –  такої допомоги немає в жодному місті України. Крім того, за дорученням Ради оборони, всі чорнобильці ліквідатори та члени їх сімей отримали продуктові набори від міста. Ми робимо все можливе, щоб   чорнобильці та їх родини відчували необхідну для них  підтримку та допомогу»,- підкреслив Юрій Вілкул.

На сьогодні у Кривому Розі проживає 2,1 тис. безпосередніх учасників ліквідації наслідків аварії, їх родин, потерпілих від катастрофи. Місто підтримує всіх без винятку. З початку поточного року грошову допомогу з міського бюджету отримали всі чорнобильці на загальну суму 13, 5 млн грн. В тому числі, допомогу отримали майже 700 родин померлих чорнобильців на загальну суму понад  5 млн грн.

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

Нагору