23 вересня, відзначають День осіннього рівнодення, Міжнародний день кролика. В церковному календарі відзначають свято зачаття Івана Предтечі. Це свято відомо ще від V століття.
Які існують заборони та народні прикмети, – розповість Інформатор.
День осіннього рівнодення
Коли сонце на небі підіймається нижче, а вечори й ранки стають прохолоднішими й темнішими, ми розуміємо, що енергія літа закінчується. Для когось перший місяць осені – улюблена романтична пора, а на когось передчуття холодів навіває легкий смуток, хоч попереду ще багато теплих днів. З давнини у вересні люди святкують День осіннього рівнодення, який співпадає з радісним часом збору врожаю. Осіннє рівнодення – астрономічне явище, коли день і ніч у всьому світі ділять добу навпіл, врівноважуючи баланс світла й темряви, а Сонце в напрямку з півночі на південь переходить лінію небесного екватору. В 2023 році День осіннього рівнодення, а отже, й астрономічна осінь, настає для нас 23 вересня.
Що потрібно зробити до заходу сонця на день осіннього рівнодення:
- відпустити весь негатив і подякувати Всесвіту за все, що є;
- скласти плани на майбутній рік і завершити поточні справи;
- зібрати близьких і родичів за щедрим столом – чим більше страв, тим більше блага в житті буде;
- пригостити яблуками знайомих і незнайомих – тоді весь рік буде супроводжувати удача.
Також цього дня слід позбутися всього зайвого у своєму житті – як речей, так і стосунків і токсичних людей. На звільнене місце обов’язково прийде нове, краще.
Що не слід робити в день осіннього рівнодення:
- сваритися, заздрити й проявляти негатив;
- починати нові справи, затівати ремонт;
- переїжджати – щастя може не знайти дорогу зі старого будинку до нового;
- робити великі покупки;
- відмовляти в допомозі.
Цей день радять провести якомога спокійніше і використати його енергетику – а вона цього дня дуже сильна – щоб привернути у своє життя позитив.
Міжнародний день кролика
Кожну четверту суботу вересня в світі відзначають Міжнародний день кролика.
Кролі часто потрапляють у небезпеку, яку створює для них людина. Головна з них – проведення лабораторних дослідів та тестування медичних і косметичних препаратів. Тварин виловлюють, тримають у неволі в клітках, а також вбивають на полюванні. Основна мета свята – донести інформацію про шкоду, яку завдають цим звірятам люди. Започаткований цей день в 1998 році у Великобританії. Пізніше свято відзначили в Австралії, а потім в усьому світі.
Саме для забезпечення захисту кролів у світі щорічно організовують їхнє свято. Воно спрямоване на те, щоб люди не завдавали шкоди цим тваринам.
Свято на честь Івана Предтечі
Зародилося воно в Константинополі і було присвячене особливій біблійній події – зачаття сина у сім’ї праведних Захарія та Єлизавети. Священник Захарій та його дружина довгий час не мали дітей. Серед євреїв це вважалося ганьбою, тому вони молилися Богу з проханням подарувати їм дитину. Якось з’явився Захарію архангел Гавриїл, який повідомив, що народиться у нього син, який буде величним перед Господом.
Народні прикмети і традиції
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: не в пору достигли калина і чорна бузина – чекайте на холодну і сувору зиму;
- у печі вогонь білого кольору – прийде тепло, червоного – похолодання;
- багато горіхів і мало грибів – зима буде лютою;
- виріс високий бур’ян – взимку чекайте на велику кількість снігу;
- почути крики гусей, які летять на південь – вже незабаром прийдуть справжні зимові холоди.
Цього дня намагалися нічого не заготовляти на зиму, тому що вірили, що всі продукти почорніють і зогниють. Жінки та дівчата традиційно бралися за рукоділля. Існувала навіть особлива приказка, пов’язана з цим днем: «На день сім погод: сіє, віє, крутить, мутить, реве, зверху ллє, а знизу мете!».
Іменини: Андрій, Євген, Климент, Павло, Петро, Іван.
Раніше ми розповідали, які прем’єри показують у кінотеатрах Кривого Рогу. Писали, де у Кривому Розі провести вихідні з дитиною.
Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг, а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.
Євгенія Глубінок