Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

22 вересня – День білого шоколаду: що відзначають у світі, яке народне свято, прикмети погоди та заборони

22 вересня, відзначають День білого шоколаду, Міжнародний день астрономії, Всесвітній день троянд. Православна церква України 22 вересня за новим стилем вшановує старозавітного пророка Іону та святого Фока Вітроградаря, покровителя моряків. У день Іони за давньою традицією заборонено їсти рибу. У народі відоме свято під назви Іоаким та Анна, Іона та Фока, Листопадна.

Які існують прикмети погоди та що не можна робити 22 вересня, – розповість Інформатор.

День білого шоколаду

22 вересня ласуни відзначають День білого шоколаду.

Вперше білий шоколад було виготовлено на початку 30-х років минулого сторіччя компанією Nestle. Таким чином виробники намагалися вирішити проблему використання надлишків масла какао. Майже 50 років продукт не мав популярності. Але у 80-х роках все змінилося і шанувальники шоколаду нарешті оцінили його ванільний смак.

Виробники наполягають на тому, що корисним є тільки справжній якісний шоколад, в якому міститься не менш ніж 20% масла какао, немає штучних замінників та підсилювачів смаку. Метою організаторів свята було бажання привернути увагу до цих корисних солодощів.

Міжнародний день астрономії

Міжнародний день астрономії (International Astronomy Day) відзначається двічі протягом року: осінній та весняний. Для осінньої дати визначають суботу між серединою вересня та серединою жовтня, щоб припадала на першу чверть Місяця або близько до неї.

У 2023 році Осінній день астрономії відзначається 22 вересня.

Подія була вперше заснована в 1973 році Дугом Бергером, президентом Астрономічної асоціації Північної Каліфорнії. Мета заходу – заохотити людей дізнатися більше про астрономію та Всесвіт.

У цей день астрономічні організації та клуби по всьому світу організовують такі заходи, як вечірки з телескопом, лекції, майстер-класи та виставки, щоб залучити громадськість і підвищити обізнаність про астрономію. Це чудова можливість для людей будь-якого віку дослідити таємниці Всесвіту, дізнатися про останні відкриття в астрономії та оцінити красу нічного неба.

Всесвітній день троянд

Цей пам’ятний день започатковано на пам’ять Мелінди Роуз, якій у 12 років було поставлено діагноз – пухлина Аскіна. Цей рідкісний вид раку визнається невиліковним – пацієнт вмирає за лічені тижні.

Після того, як дівчина почула свій діагноз, вона не тільки прожила ще півроку, але й підтримала інших хворих, наповнивши останні дні їхнього життя радістю. Ця мужня дівчинка відправляла листи та вірші на електрону пошту людям, які вже втратили надію й опустили руки. У своїх листах Мелінда закликала їх до кінця боротися з хворобою, не втрачати оптимізму та любові до життя.

 Іона та Фока

У це народне свято у Київській Русі шанували осину. Це дерево вважалося потужним оберегом від злих сил. Осинові кілки вбивали на городі та у дворі, щоб відлякати нечисть. А хворі люди у це свято знаходили дику осину та пов’язували на ній свій пояс, щоб дерево забрало хворобу на себе.

До народного свята 22 вересня на городах закінчували збирати сезонні овочі – гарбуз, ріпу, диню та моркву, а також редьку. Про картоплю наші пращури довгий час не знали і замість неї додавали до страв редьку. Змішана з медом і сіллю редька вважалася гарними ліками від болю та запалень у суглобах.

У свято 22 вересня продовжували підготовку до зими – закривали консервацію, чистили піч, утеплювали будинок та зашпаровували дірки, заготовляли дрова. Також із цього дня перемелюють зерно на млинах.

У день Анни та Іоакима бездітні пари моляться про поповнення у сім’ї. Вважається, що батьки Богородиці допоможуть завагітніти навіть тим жінкам, які вже втратили надію. Сама праведна Анна народила Діву Марію у літньому віці. Люди, які вже мають дитину, можуть помолитися за народження другої. Звертатися до святих треба зі щирою вірою у серці.

Цього дня люди шанували сонце. Наближається день осіннього рівнодення, який припадає на 23 вересня цього року. Сьогодні останній день у році, коли день ще довший за ніч, тому сонце в цей день “проводжали”.

У День Анни та Іоакима існувала традиція ходити в гості до молодят та дивитися, як вони уживаються разом. Молоді чоловік та дружина готували частування для рідних та показували свій побут.

Що не можна робити 

Якщо на посуді з’явилася тріщина або надкол, то такий посуд краще викинути. Їсти і пити з нього не можна.

Не рекомендується їсти рибу сьогодні.

Невдалий день для збору горіхів і грибів.

22 вересня категорично не можна заздрити чужому щастю та досягненням, інакше ви самі не досягнете справжнього щастя.

Прикмети погоди 

Існують такі прикмети про погоду у цей день:

  • Якщо з цієї дати не почалося бабине літо, то ще тиждень теплішати не буде.
  • Якщо з вишні ще не опало листя, то заморозки будуть нескоро.
  • Багато павутини на деревах – до теплої і погожої осені.
  • Якщо на цибулі багато лушпиння, то зима буде холодною і морозною.
  • Калюжі вкрилися кіркою льоду – до сильних морозів і короткого бабиного літа.

Важливо, що у наш час клімат дуже змінився, і всі давні прикмети для нас актуальні.

Іменини: Яким, Олександр, Олексій, Опанас, Василь, Григорій, Дмитро, Захар, Йосип, Микита, Сергій, Феодосій, Феофан, Харитон, Ганна.

Раніше ми розповідали, про гороскоп на 22 вересня. Писали про погоду на 22 вересня та які прем’єри показують у кінотеатрах Кривого Рогу.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг, а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

Нагору