Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

19 вересня – свята, народні прикмети, іменини: “Трохимові вечірки” та для чого цього дня ставили на стіл тарілку з медом

Сьогодні, 19 вересня, відзначають день народження смайла. Віряни вшановують пам’ять мучеників Трохима, Саватія і Доримедонта. Цього дня молодь влаштовували “Трохимові вечірки”.

Інформатор розповість цікаві факти про 19 вересня, та чого не можна робити цього дня.

Святих Трохима, Саватія та Доримедонта вважали в народі покровителями бджіл і бджолярів. Наші предки вірили, якщо цього дня поставити на стіл тарілку з медом, то обов’язково можна отримати міцне здоров’я. Святі мученики вважалися покровителями бджіл і бджільництва. Господині пекли пироги з медом, медове печиво, якими вгощали рідних та друзів. А молодь влаштовувала так звані “Трохимові вечірки”, під час яких дівчата обирали собі наречених.

Яке сьогодні, 19 вересня, церковне свято

19 вересня в церковному календарі – день пам’яті мучеників Трохима, Саватія і Доримедонта. Вони постраждали за свою віру у Христа за часів, коли імператором був Проб (276 – 282 роки). Якось в місті Антіохії відбувалося язичницьке свято. Прийшли туди Трохим і Саватій та й почали молитися до Господа, щоб той наставив язичників на шлях істини. Тут же їх схопили та привели до правителя. Під час допиту чоловіки рішуче стояли на своїй вірі та відмовлялися зректися Ісуса Христа. Через жорстокі тортури Саватій помер, а Трохима відправили до іншого міста на ще більші муки. Три дні йшов Трохим взутий в залізні чоботи з гострими цвяхами. Коли він дойшов, то його кинули у в’язницю. Там його таємно відвідував християнин Доримедонт, який був в місті сенатором. Омив Доримедонт його рани, але мучителі Трохима дізналися про зраду сенатора і теж кинули його до в’язниці. Коли мученики вкотре відмовилися зректися Господа, їх зашмагали мечем.

Що не можна робити цього дня

  • Не дозволено нічого позичати, особливо це стосується солі.
  • Не варто ревнувати кохану людину, тому що скоро розлучитесь.
  • Якщо ви самотні, не можна сидіти цілий день вдома, адже тоді ніколи не знайдете собі пару.

Народні прикмети і традиції на 19 вересня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: ще не все листя опало з дуба та берези — зима буде дуже суворою;
  • тепла погода — до спокійної осені;
  • гримить грім — зима буде безсніжною;
  • зранку іній на деревах — чекайте на спокійну і теплу осінь;
  • дме вітер з півдня — озимі добре вродять;
  • багато жолудів на дубі — наступного року добре вродить хліб.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 19 вересня

Які сьогодні іменини: Архип, Давид, Кирик, Кирило, Макар, Михайло.

Талісманом людини, народженої 19 вересня, є геліотроп. Камінь був відомий людству з давніх часів, перша згадка про нього з’явилася в єгипетському папурусі в I тисячолітті до нашої ери. Вважалося, що геліотроп допомагає вилікувати запалення, застуду, покращити самопочуття після затяжної хвороби.

Який сьогодні день в Україні і світі

19 вересня в Україні і світі святкують День народження смайла. Історія піктограми, яка складається з букв, цифр та розділових знаків, розпочалася ще 1963 року в США. Тоді відомий художник Гарві Белл намалював усміхнене обличчя, яке згодом стало символом страхової компанії. А ось справжній смайл в Мережі був створений 1982 року Скоттом Фалманом, який запропонував своїм колегам використовувати в листуванні конкретну послідовність знаків, щоб показувати свої емоції. Символи нагадували обличчя, яке усміхається.

Також 19 вересня Міжнародний день пірата (Міжнародний піратський день). Створили це свято в США у штаті Орегон. 1995 року Марк Саммерс і його найкращий друг Джон Баур грали у рідному місті Олмані ракетбол і випадково використали піратський сленг. Це їм здалося досить цікаво, тому вони вирішили створити жартівливе свято “Говорити як пірат”, коли використовували образ морського розбійника. Спочатку свято було досить скромним, але 2002 року відомий публіцист Дейв Баррі написав про це святкування окрему статтю, яку опублікував в журналі. День став популярним і зовсім скоро переріс в міжнародний.

Нагору