Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Ю. Вілкул: Навіть у складних умовах воєнного часу залучаємо кращі наукові, інноваційні та економічні практики задля розвитку міста, створення нових робочих місць та підтримки нашої молоді

6 вересня в.о. міського голови Юрій Вілкул підписав Меморандум про співпрацю з керівниками міжнародної організації «EO Business Incubators», Фонду розвитку інновацій, КП «Інститут розвитку міста», Криворізького національного університету, Науково-дослідного гірничорудного інституту, Асоціації «СОЮЗ БІЗНЕСУ КРИВОГО РОГУ» та ДП «Кривбасстандартметрологія”.

Юрій Вілкул сказав: «Зараз ми все робимо для розвитку малого та середнього підприємництва у нашому місті. Створюємо всі умови, щоб наше місто стало центром інновації та розвитку. Ми охоплюємо всі напрямки в розвитку освіти та науки для створення нових робочих місць. Цей меморандум спрямований на спільну роботу зі старшокласниками, студентами, молодими вченими та працюючою молоддю – з тими, хто має потенціал для генерації своїх ідей. Наша мета – щоб молодь залишалась у місті, розвивалася сама і водночас розвивала рідний Кривий Ріг. Разом з підписантами меморандуму створюємо місцеву систему підтримки та розвитку інноватики і стартапів. Розвиток інноватики – один із ключових чинників розвитку індустріальних центрів».

Співзасновник «EO Business Incubators», Чарльз Вайтхед зазначив: «Мене дуже захоплює Кривий Ріг та його прагнення розвиватися і ставати кращим. Я вдячний міському голові Юрію Вілкулу та першому заступнику міського голови Євгену Удоду за те як вони працюють у цьому напрямку для розвитку Кривого Рогу. Місто зосереджено на диверсифікації бізнесу і залученні інвестицій та інкубаторів, які є центром цієї діяльності. Розвиваючи бізнес, ми робимо три справи. По-перше, це – створення та генерація прибутку як в Україні, так і у Кривому Розі. По-друге, ми створюємо можливості для всіх людей, а зокрема, для молоді – для того, щоб вони започатковували власний бізнес. І, по-третє, це найважливіше: ми таким чином диверсифікуємо економіку, бізнес та прибутки, які будуть направлені на багато галузей. Це і є основним фокусом – створити такі бізнеси, щоб вони розвивалися і залишалися у місті після того як вони стануть успішними. Для нас велика честь, що наша організація залучена до такого проєкту з диверсифікації економіки як в Україні, так і у Кривому Розі».

Директор Фонду розвитку інновацій Павло Карташов наголосив: «Хочу подякувати Юрію Григоровичу за лідерство та ініціативність в розвитку міста. Останнім часом ми впроваджуємо нові системи, розвиваємо інновації й намагаємося «привести» в Україну більше міжнародних партнерів. Велике значення має участь «EO Business Incubators», у нас з ними налагоджена довга, плідна співпраця. Наша співпраця з Кривим Рогом має великий потенціал. Я сподіваюсь, що на прикладі Кривого Рогу ми закладемо фундамент і зможемо потім цей пілотний проєкт ініціювати по всій Україні».

У рамках підписаного Меморандуму учасники визначили основні напрямки співпраці: розвиток стартапів на місцевому рівні задля створення сприятливих умов розвитку економіки у місті; пошук та впровадження інноваційних проєктів для вирішення проблем міста та бізнесу; підтримка інтелектуального потенціалу міста; створення нових робочих місць; допомога у реабілітації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни; соціалізація та адаптація внутрішньо переміщених осіб.

У Кривому Розі з 2020 року діє школа стартапів. Навіть в надскладних умовах воєнного стану школа не закрилася і цьогоріч у квітні стартував новий сезон. Було набрано 60 слухачів, серед яких були абітурієнти, студенти та ті, які вже здобули вищу та професійно-технічну освіту. Протягом двох місяців досвідчені викладачі навчали в режимі онлайн молодь інноваційному підприємництву та ділились практичними знаннями по запуску стартап-кампаній з урахуванням світових тенденцій та українських реалій, формуванню бізнес-кейсів проєктів та створенню прототипів бізнес-продуктів. За результатами конкурсу обрано 6 проєктів– переможців.

У липні 2023 року за сприяння виконкому Криворізької міської ради, Ради оборони міста та КП «Інститут розвитку міста» Кривий Ріг відвідав Чарльз Вайтхед, відомий американський фахівець з фінансових інструментів інвестування. Він провів низку робочих зустрічей з керівництвом міста, представниками промислових підприємств, молодими підприємцями та провів мотиваційну сесію з напрямку інноваційної діяльності.

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

Нагору