Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Ю. Вілкул: Об’єднуємо міжнародні організації для створення комфортних просторів для розвитку дітей – як місцевих так і ВПО. У партнерстві з німецьким фондом GIZ та організації «ЙЕС» відкрили 2 простори у центрах дитячо-юнацької творчості

У рамках співпраці з ГО «ЙЕС» та Уряду Німеччини у рамках проєкту GIZ «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» у Кривому Розі відкрито 2 центри дозвілля та розвитку для місцевих дітей та ВПО.

В.о. міського голови Юрій Вілкул провів робочу нараду щодо організації дитячих просторів у місті.

Наразі, цей проєкт реалізується в 4 містах України – Запоріжжя, Жовті Води, Первомайськ (Харківська область) та Кривий Ріг. У нашому місті такі безпечні простори для дітей функціонують на базі комунальних позашкільних навчальних закладів. Це – МПДЮТ «Горицвіт» та ЦДЮТ «Дивосвіт».

Мета простору – організація безпечних дитячих локацій для дітей, батьки яких зайняті на роботі і не мають з ким залишити дітей шкільного віку. На базі центрів на безоплатній основі проводяться ігрові програми, працюють лабораторії з художньої творчості, проходять майстер-класи. Дитячий простір розрахований на 25 хлопчиків та дівчаток віком від 6 до 10 років.

«Діти – це майбутнє. І тому, навіть у цей складний військовий час, вони повинні навчатися, розвиватися, отримувати позитивні емоції. Кривий Ріг об’єднує провідні міжнародні та вітчизняні організації для залучення фінансування з метою створення максимально комфортних просторів для розвитку хлопців та дівчат. Безпечні простори, які ми відкриваємо у співпраці з нашими партнерами – це те місце, куди дітки, які місцеві так і з числа внутрішніх переселенців, можуть прийти і погратися, знайти собі друзів та відчувати себе комфортно. Ми обладнуємо такі центри всіма необхідними заходами безпеки», – зазначив Юрій Вілкул.

Дитячі простори – центри дозвілля та розвитку дітей, що дають можливість дітям зібратися разом та з користю й задоволенням провести час. Це  – місця знайомств, спільних справ та інтересів, тут панує дружня атмосфера між криворізькими дітьми та дітьми із сімей внутрішньо переміщених осіб.  З малечею працюють кваліфіковані спеціалісти.

Тетяна Грукаленко, адміністраторка безпечного дитячого простору сказала: «Наш простір працює у будні дні з 9.00 до 17.00. Батьки мають можливість самостійно обирати час, коли і скільки дитина перебуватиме у центрі. Доки дитина цілий день займається у безпеці, батьки можуть спокійно працювати. А ми створюємо зручні умови, аби малеча корисно та цікаво провела час. Протягом дня діти відвідують майстер-класи, пізнавальні заняття та грають в ігри на свіжому повітрі».

Записатись до безпечного центру дозвілля можна за телефоном: +380971463123 (МПДЮТ «Горицвіт», вул. Федора Караманиць (Ватутіна), 33-Б) або +380673728582 (ЦДЮТ «Дивосвіт», 5-й мікрорайон Зарічний, 11б). Також, можна заповнити реєстраційну форму для відвідування за посиланням.

Найближчим часом запрацюють ще 2 цифрових навчальних центри на базі комунальних закладів позашкільної освіти МПДЮТ «Горицвіт» та ЦДЮТ «Сонях». Заклади стали переможцями конкурсу, що проводився міжнародною організацією «SAVE the Children». У центрах діти зможуть не лише розвинути свої знання та вміння з цифрової грамотності, але й якісно і своєчасно виконати творчі домашні завдання.

Крім того, у  рамках проєкту «ProAction» в місті (у навчальних закладах) відкрито дев’ять сучасних цифрових просторів для дітей громади – місцевих та ВПО. Це – частина великого спільного проєкту міської влади, Фонду Terre des hommes в Україні та БО БФ «Посмішка ЮА» за фінансування швейцарського фонду Swiss Solidarity. І в рамках цього проєкту буде відкрито 10 центрів, дружніх  до дитини.

Довідково: Кривий Ріг побудував системну роботу з міжнародними партнерами в рамках спільних проєктів у галузях культури, освіти та соціальної сфери. Зокрема, в Кривому Розі налагоджена робота з USAID (США), Terre des hommes (Франція), Дитячим фондом ООН UNICEF, мерією Еспоо (Фінляндія) та іншими партнерами в рамках реалізації проєктів з цифрової освіти, створення комп’ютерних класів. Спільно з Міжнародною організацією з міграції, Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, UNICEF, KSE, ACTED (Франція), Solidarites International (Франція), GIZ (Німеччина), Гуманітарною місією «Проліска» та іншими проводяться ремонти в школах та шелтерах. DECIDE (Швейцарія), People in Need (Чехія), Swiss Solidarity (Швейцарія) та інші стали партнерами міської влади у створенні освітніх просторів у закладах освіти та культури, де діти можуть отримати психологічну допомогу, соціальну адаптацію та додаткові можливості для розвитку.

 

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

Нагору