Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

2 серпня: які свята відзначають в Україні та у світі, День янгола, традиції та заборони

2 серпня, відзначають День пам’яті загиблих воїнів-десантників різних часів і поколінь, День екологічного боргу. Православна церква вшановує пам’ять преподобного Іллі, найвідомішого християнського пророка. У народі відоме свято під назвами Ільїн день, Ілля Пророк.

Що сьогодні не можна робити та хто відзначає іменини, – розповість Інформатор.

День пам’яті загиблих воїнів-десантників різних часів і поколінь

З 2017 року 2 серпня Україна вшановує пам’ять офіцерів та солдатів десантних військ різних часів і поколінь, які загинули, захищаючи рідні землі від ворогів.

Цей проєкт започаткований з метою увічнення пам’яті полеглих, популяризації їхніх героїчних вчинків, які можуть стати взірцем для кожного громадянина країни, для підвищення бойового настрою військовослужбовців та виховання у молоді патріотичного духу.

В цей день по всій країні проводяться мітинги-реквієми, присвячені події, відбувається панахида, віддається шана та військові почесті тим, які своєю мужністю та відданістю присязі формували славу десантних військ України, та «пішли на небо», не повернувшись з поля бою.

День екологічного боргу

Щороку вся світова спільнота відзначає День екологічного боргу. Мета свята – привернути увагу людства на те, що ресурси нашої планети не вічні, а кожна людина є своєрідним боржником. Варто відзначити, що день святкування не є фіксованим. Дата залежить від того, коли люди повністю вичерпають ту кількість ресурсів, які Земля зможе відновити протягом року. Як населення всієї планети, так і окремі країни, постійно позичають у Землі певну кількість ресурсів. І чим швидше у році настає День екологічного боргу, тим більше ресурсів ми винні нашій планеті, а також своїм нащадкам. Цей день було створено з метою привернення уваги світової спільноти на надмірне витрачання природних ресурсів Землі.

 Ільїн день

Наші предки завжди шанували цього святого. День Іллі українці поважали і мали багато традицій. Ілля Пророк вважався повелителем дощів і блискавок, як язичницький Перун.

За давніми українськими звичаями, в Ільїн день починаються “горобинові ночі”. Так називали грозові ночі з блискавками. Вважалося, що грози наганяє на землю нечиста сила. Традиційно в це народне свято йде дощ, а часто і з грозою. Якщо гриміло, то наші предки не підпускали до себе кішок і собак – побоювалися, що в тварин в цей день може вселитися зла сила, яка і напускає негоду.

У народне свято 2 серпня дощ вважається благодатним і зцілюючим. Якщо день видався дощовим, то наші предки виходили на вулицю і спеціально промокали під дощем, або як мінімум вмивалися дощовою водою. Вірили, що це зцілить будь-які хвороби.

Наші предки в народне свято 2 серпня випікали хліб з свіжозібраного зерна і з’їдали всією сім’єю “за хороший урожай”. Нерідко зерно перед помелом на борошно освячували в церкві, і тоді пекли святий хліб. Випічку роздавали кожному члену сім’ї від найстарших до наймолодших. Вважається, що такий хліб додає здоров’я і від нього не повніють.

У свято 2 серпня українці переставали купатися в річках і водоймах. Говорили, що “до Іллі мужик купається, а після Іллі – з водою прощається”. Після цієї дати вода вважалася занадто холодною і небезпечною для купання.

Що не можна робити 

У цей день не можна працювати на полі і в саду, а також йти в похід на природу, інакше може вбити блискавкою. В цілому в цей день краще відмовитися від будь-якої роботи на природі.

Не можна ходити в ліс по гриби і на риболовлю сьогодні, інакше можуть напасти агресивні тварини.

У день Іллі небажано пускати в дім кішок і собак, якщо вони живуть на вулиці, а також не підходити близько до бездомних тварин. Домашню худобу в цю дату на випас не випускали, щоб в неї не вселилася зла сила і не вдарила блискавка.

Не можна надягати дорогі речі і коштовності сьогодні, а також хвалитися своїм багатством і матеріальними речами, оскільки пророк Ілля не любить хвальків і гордців.

2 серпня вважається поганою прикметою довго дивитися в дзеркало.

З 2 серпня не можна купатися в річках і озерах.

Прикмети погоди

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Якщо білки запасають багато припасів, то зима буде суворою. Також на складну зиму вказує велика кількість ягід на калині.
  • Якщо на Іллю пішов дощ, то ще тиждень дощитиме.
  • Вранці на траві немає роси – скоро похолодає.
  • Гроза в цей день віщує хороший урожай зерна, але також значно підвищує ризик пожежі.
  • Якщо пропали з вулиці комарі і павуки, то скоро погода зіпсується.
  • Граки почали збиратися у великі зграї – до ранньої осені.

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Іменини: Олександр, Ілля, Георгій, Афанасій, Тихон.

Раніше ми розповідали, про гороскоп для всіх знаків Зодіаку на сьогодні. Писали, що у Кривому Розі буде хмарна погода, але без дощу.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг, а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

Нагору