22 липня, відзначають День літнього відпочинку, День гамака та Всесвітній день мозку. Православна церква згадує священномучеників Панкратія Тавроменійського і Кирила Гортинського, які прийняли мученицьку смерть за віру від рук язичників. У народі відоме свято під назвами Панкратій і Кирило, чорничний день.
Що сьогодні відзначають у світі та чого не можна робити, – розповість Інформатор.
День літнього відпочинку
22 липня кожного року відзначається маловідоме, проте дуже позитивне свято – День літнього відпочинку. Подія започаткована у 2015 році.
Метою Дня літнього відпочинку є привернення уваги людства до необхідності виділення часу на релаксацію, наголошення на вагомості створення літнього дозвілля.
День гамака
День гамака – це свято гамака як символу відпочинку. Цей день створено, щоб заохотити людей відпочити від напруженого життя та насолодитися простим задоволенням від перебування в гамаку.
Гамаки використовувалися століттями в різних культурах світу. В багатьох південних країнах (як тисячі років тому, так і сьогодні) гамак виконує роль спального місця. Раніше моряки та військові на судні також спали в гамаках. Спочатку гамаки використовувалися виключно як місце для сну, але останнім часом вони стали популярними як предмет відпочинку. Сьогодні гамаки використовуються для відпочинку, читання і просто як місце, щоб подрімати. Цими предметами доповнюють інтер’єр будівель, беруть із собою на відпочинок, використовують для гойдання тощо.
Всесвітній день мозку
Таку дату започаткувала Всесвітня федерація неврології ще у 1957 році. Зараз до організації входять більше 120 професійних асоціацій неврологів із різних країн. Однією з цілей роботи федерації є вивчення хвороб, які можуть порушувати мозкову діяльність, та пошук засобів для збереження ясності розуму до кінця життя людини.
Метою Всесвітнього дня мозку є привернення уваги людства до цього головного органу центральної нервової системи, підвищення поінформованості щодо необхідності підтримки мозку у здоровому стані.
Саме мозок відповідає за функціонування усіх органів та систем організму. Від його роботи залежить життєздатність людини, можливість здійснювати інтелектуальну діяльність та проявляти фізичну активність. Розділ медицини – неврологія вивчає різні захворювання центральної та периферичної нервової системи й головного мозку, що є її найважливішим органом.
Чорничний день
Наші предки в свято 22 липня збирали перші огірки і закривали на зиму. Вірили, що заготовлені в цей день огірочки виходять дуже смачними і хрусткими. А ось для тривалого зберігання зібрані в це народне свято овочі не годяться.
Наші предки в цей день проводили ритуал для хорошого врожаю огірків та інших овочів. Для цього удосвіта вставали і приїжджали на город рано вранці. Потім брали перший-ліпший огірок і глибоко закопували на грядці, щоб ніхто не бачив. Вірили, що після такого обряду урожай буде багатим і захищеним від пристріту.
У народне свято 22 липня наші предки збирали сезонні ягоди і перш за все чорницю, за що дата отримала назву Чорничний день. Українці здавна знали про цілющі властивості цієї ягоди. В диких умовах росте вона в основному в Карпатах, Прикарпатті, на Поліссі та на Київщині. З цієї ягоди заготовляли варення.
Також дата 22 липня підходить для збору і засушування будь-яких лікарських трав. Вважається, що в день Панкратія рослини стають ще кориснішими, ніж зазвичай.
Народжені 22 липня за знаком Зодіаку Раки. Вже з наступного дня народжуються Леви, тому іменинник цієї дати має багато рис характеру Левів. Він харизматичний, доброзичливий, щедрий, амбітний. Такі люди дуже потребують похвали і визнання, прагнуть до успіху. Але сім’я має для них не менше значення.
Що не можна робити
У цей день не варто робити великих покупок – вони не принесуть вам радості. Краще витратьте гроші на добрі справи.
Не беріть гроші в борг і не оформляйте кредити, інакше повернути позичене буде дуже важко. Також не варто сьогодні купувати товари в розстрочку.
Не варто братися за нові справи сьогодні – вони не увінчаються успіхом.
22 липня не можна лихословити, обговорювати і висміювати людину за спиною, інакше почнуться проблеми в особистому житті. Будь-які конфлікти в цей день постарайтеся вирішити мирним шляхом.
Прикмети погоди
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
- Вночі місяць дуже тьмяна – до дощів в кінці липня.
- Якщо цілий день йде дощ, то в серпні під час збору сіна також буде дощити.
- Якщо вишня вже почервоніла, то осінь буде ранньою. А якщо чорниця досі не дозріла, то буде холодна осінь.
- Серед білого дня закрилося латаття або інші квіти – наступного дня слід очікувати на дощ.
- Багато мурашників в лісі – до затяжної і морозної зими.
- Веселка в цей день віщує ясну і жарку погоду.
- Західний вітер в цю дату віщує похмуру, але теплу погоду.
Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.
Іменини: Кирило, Олександр, Костянтин.
Раніше ми розповідали, про гороскоп на сьогодні. Писали, що у Кривому розі будуть проводити фестиваль на пляжі та які прем’єри показують у кінотеатрах Кривого Рогу.
Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.
Євгенія Глубінок