Рада оборони Кривого Рогу робить все можливе, аби наші захисники та їх сім’ї отримували у рідному місті соціальну підтримку та якісні муніципальні послуги. Загалом, з 2014 року, за різними напрямками нашим військовим частинам, ветеранам, захисникам та захисницям з міського бюджету спрямовано понад 1 мільярд 159 мільйонів гривень.
У Кривому Розі проживає 6100 учасників бойових дій, 192 воїни з інвалідністю, майже 1000 сімей загиблих військових. Вони отримують грошові виплати у рамках міської Програми соціальної підтримки – унікальної для України. У 2023 році на виплати грошової допомоги ветеранам, військовослужбовцям та членам їхніх сімей із міського бюджету передбачено 92,3 млн грн.
Також, розуміючи потреби воїнів, що повертатимуться до цивільного життя та сімей військовослужбовців у квітні цього року міською владою було прийнято рішення щодо впровадження проєкту «Я-Ветеран» у Центрі адмінпослуг «Віза». За принципом «єдиного вікна» буде надаватися широкий спектр послуг – соціальних, адміністративних, житлових, земельних, медичних, освітніх, допомога у започаткуванні власної справи тощо. Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул разом з директором Департаменту соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України Русланом Приходько взяв участь у запуску в роботу офісу «Я-Ветеран» та поспілкувався з працівниками та відвідувачами.
«Навіть під час війни, Кривий Ріг продовжує бути одним із лідерів в Україні із соціальної підтримки населення, у тому числі ветеранів та військовослужбовців, а також щодо якості обслуговування та надання адмінпослуг. Якісні сервіси для ветеранів та їх родин – пріоритет для нашого міста. Ще з 2014 року в місті діють комплексні програми підтримки воїнів і членів їх сімей, надається системна допомога нашим військовим. Зараз, через війну, додаються мешканці міста, які також потребують допомоги. Рада оборони міста робить все можливе, аби наші захисники та захисниці, повертаючись до цивільного життя у рідне місто, отримували соціальну підтримку та сучасні послуги з урахуванням усіх потреб, які є у військових. Саме для цього ми й відкриваємо офіс «Я-Ветеран». На сьогодні в рамках проєкту для обслуговування воїнів буде надаватися 561 вид послуг у різних сферах – від соціальних до земельних питань. Переконаний, що процес отримання такої великої кількості послуг, на які можуть розраховувати військовослужбовці, буде доступним, ефективним та дієвим» – наголосив О. Вілкул.
Директор Департаменту соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України Руслан Приходько, зазначив: «Хочу виразити слова вдячності всім, хто працював над створенням офісу «Я-Ветеран» у Кривому Розі, міській владі та обласній владі, за те, що проявили таку активну позицію. Насправді я дуже задоволений, як спрацював Кривий Ріг, по-перше, в стислі терміни було все чітко зроблено й офіс готовий приймати людей. По-друге, зацікавленість та ініціативність міської влади з приводу реалізації цього проєкту була максимальною, це дуже доречно.
Для всіх захисників України в першу чергу ми маємо створити ту платформу, на якій всі послуги як державні, так і місцеві будуть максимально доступними, ефективними та легкими для отримання. Ми створюємо цифрований сервіс, де держслужбовці та посадовці всіх рівнів, будуть допомагати ветеранам та сім’ям загиблих, для цього ми консолідуємо наші спільні зусилля з усіма міністерствами, з військовими адміністраціями, з обласною та місцевими владами».
Криворізький офіс «Я-Ветеран» працює у Центрі адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Криворізької міської ради щоденно з 08.00 до 15.30, крім вихідних днів. Розрахований він на одночасне обслуговування 5 ветеранів. Перелік послуг сформовано на базі вже діючих, що користуються попитом і є актуальними для забезпечення цільової категорії. Таких – 453. Це – оформлення соціальних послуг, паспортних документів, реєстрація нерухомого майна, бізнесу, дозволи тощо. Додали й 30 нових послуг – оздоровлення, безкоштовне харчування дітей, допомога у започаткуванні бізнесу та інше. Ще 78 послуг будуть надаватись у взаємодії з державними органами виконавчої влади та їх територіальними підрозділами у відповідності до розпорядження «дорожніх карт».
Ветеран війни, голова Постійної комісії Криворізької міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, полковник Нацгвардії Олександр Піскун зазначив: «Офіс «Я-Ветеран», це один з прикладів створення комфортних умов для наших ветеранів. Я сам, як військовослужбовець, як ветеран знаю наскільки важливо швидко та зручно оформити документи з визначення свого статусу, документи на лікування, протезування та ін. Ці всі питання були розглянуті на постійних комісіях з соціального захисту, з підтримки ветеранів і вони були прийняті на засіданні міської ради. Дуже вдячний керівництву міста, Раді оборони за те, що маємо можливість звернутись за необхідними послугами та отримати швидкий результат».
Довідково:
З 2014 року у Кривому Розі впроваджено комплексну Програму підтримки учасників АТО/ООС та членів їх сімей. У рамках цієї Програми, у тому числі, передбачено надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 100 тис. грн сім’ям військовослужбовців, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби у АТО/ООС. Щорічно надається одноразова матеріальна допомога у розмірі 5000 грн учасникам бойових дій у АТО/ООС у Донецькій і Луганській областях. У розмірі 1 прожиткового мінімуму, який дорівнює 2580 грн, щомісячно надається матеріальна допомога членам сімей, у тому числі, дітям військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти в зоні проведення АТО та ООС. Також надається матеріальна допомога на поховання у розмірі 25 тис. грн сім’ям військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних, добровольців), які загинули або померли під час захисту Батьківщини.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»