Кривий Ріг До сайту

18 травня – День вишиванки: народне свято, прикмети погоди та що не можна робити 

18 травня відзначають День вишиванки, День резервіста в Україні. У церковному календарі відзначають свято на честь мучениці Ірини Македонської. У народі відоме під назвами Іринин день, Ірина розсадниця.

Реклама

Які прикмети та традиції існують цього дня, – розкаже Інформатор.

День вишиванки

Реклама

2006 року в Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Подія швидше носить символічний характер, тому що не прив’язана до державного або церковного свята.

Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни Росії проти України. Одягнена вишиванка 18 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.

День вишиванки – подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню.

Реклама

День резервіста в Україні

18 травня кожного року Україна відзначає молоде професійне свято – День резервіста. Подію започаткував Петро Порошенко 19 квітня 2019 року.

Метою Дня резервіста є подяка службовцям резерву Збройних Сил України за їхню готовність до захисту держави, стійкість і відвагу, сприяння зміцненню патріотизму серед молоді та залучення до встановлення нових військових традицій.

Реклама

Резервісти живуть цивільним життям, але регулярно здійснюють військову підготовку. Таких воїнів викликають на повноцінну службу в особливі періоди.

Зараз українське військо налічує понад 200 тисяч резервістів.

Іринин день

Реклама

У цю дату зазвичай вже достатньо тепло, щоб сіяти гарбуз, кабачки, огірки, квасолю, розсаду капусти. Овочі в цей день садили тільки жінки, а жито і пшеницю сіяли тільки чоловіки. Вважали, що якщо зробити навпаки, то про гарний врожай можна забути.

Цього року 18 травня відзначається День вишиванки 2023. Мистецтво вишиванки в Україні завжди було добре розвинене. Приблизно до 16 століття вишиванки в Київській Русі були дуже дорогими. Такий одяг знатні люди одягали на важливі заходи, а виготовляли їх у спеціальних майстернях. З часом вишиванки стали більш доступними, і вишивати їх вміла кожна українка. По вишивці дівчини свати дивилися, наскільки вона хазяйновита.

До 18 травня на полях і в лісах дозрівають дикі їстівні і цілющі рослини. Наші предки в цей день збирали лікарські трави України, дикий часник, м’яту, кропиву. Зі свіжих рослин варили зелений борщ або запікали пиріжки, а лікувальну зелень засушували під сонцем.

Народжені 18 травня люди – дуже творчі особистості. Вони не бояться йти проти натовпу і мати власну думку. Це дуже вірні і надійні друзі, а також відповідальні батьки. Справжню любов вони зазвичай знаходять пізно.

Що не можна робити 

Самотнім дівчатам в цей день не варто ходити в гості до вдівців і вдів – це погана прикмета. Така дівчина довго не зможе знайти собі пару.

В цей день не має бути брудно в будинку, а також не варто залишати брудний посуд на столі, інакше притягнете в будинок нещастя.

Не скаржтесь на своє життя в цей день, інакше все стане ще гірше.

Прикмети погоди 

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

 Іменини: Адріан, Яків, Аріна, Ірина.

Раніше ми розповідали, про гороскоп для всіх знаків Зодіаку на сьогодні. Писали, як у Кривому Розі виглядає зсередини найглибша залізорудна шахта в світі.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок