Кривий Ріг До сайту

О. Вілкул: Із щирою турботою підтримуємо криворіжців, які пройшли випробування Чорнобилем. У місті проживає понад 3,6 тис. чорнобильців і всі вони отримують від міста матеріальну підтримку у рамках муніципальної програми соцзахисту

Навіть в умовах воєнного стану у Кривому Розі не скорочено жодну міську соціальну програму – це понад 50 видів грошової допомоги з міського бюджету. У 2023 році на комплексні соціальні програми підтримки криворіжців спрямують 532 млн грн. На соціальну підтримку чорнобильців у 2023 році виділено майже 15 млн грн. Матеріальну допомогу отримають усі без виключення категорії чорнобильців.

Реклама

Одноразову допомогу у розмірі 5 тисяч гривень вже отримали майже 1,5 тис. чоловік, серед яких особи з інвалідністю, пов’язаною з катастрофою, потерпілі діти та вдови. Виплати триватимуть до Дня ліквідатора – 14 грудня. Також, із міського бюджету чорнобильцям виплачується щомісячна допомога. Загальна сума виплачених коштів складає близько 7 млн грн.

Напередодні 37-х роковин з Дня чорнобильської трагедії представники громадської організації «Криворізьке об’єднання людей з інвалідністю «Ветерани Чорнобиля» зібралися разом, адже кожному з них є що пригадати, послухати товаришів. На зустріч запросили голову Ради оборони міста Олександра Вілкула, з яким давно знайомі і неодноразово зверталися за допомогою і завжди знаходили підтримку.

Реклама

У ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС брали участь наші земляки – криворіжці. Вони, як і всі ліквідатори, не думали про себе. Дбали про людей: евакуювали дітей і дорослих із зараженої зони, охороняли громадський порядок, проводили дезактивацію території.

«Чорнобиль став найбільшою та найжахливішою техногенною катастрофою XX століття. «Мирний» атом забрав сотні тисяч життів людей. Криворіжці брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії, на превеликий жаль, часто, ціною власного життя та здоров’я. Я хочу особисто подякувати кожному за мужність та  витримку!

Ви знаєте та усвідомлюєте як ніхто інший, яку  загрозу несе в собі навіть «мирний атом».  І коли вже у XXI столітті ворог захоплює атомні станції та погрожує усьому світу ядерною війною – його необхідно зупинити, щоб не допустити  трагедії!

Реклама

Щиро вдячний вам за запрошення і хочу запевнити, що місто й надалі дбатиме про  криворіжців, які пройшли випробування Чорнобилем. Також, хочу сказати, що ви з перших днів війни долучилися до величезної командної роботи з підтримки захисників, зміцнення оборони міста, наближення Перемоги! Ми сильні – тому  що разом!», – підкреслив О. Вілкул.

Віктор Козак, голова ГО «Криворізьке об’єднання людей з інвалідністю «Ветерани Чорнобиля» зазначив: «Наша організація заснована у 2016 році і на сьогодні у її лавах близько 500 чоловік. У Кривому Розі дуже добра муніципальна програма підтримки мешканців і, зокрема, чорнобильців. Місто виплачує допомогу на харчування, чорнобильці, які мають інвалідність отримують від 3 тис до 5 тис грн – в залежності від категорії. Також, нам допомагають з оздоровленням, а це вкрай потрібно людям, оскільки нашим представникам 60 та більше років.  Ми пройшли дуже тяжкі випробування 37 років тому. Упевнений – вистоїмо та переможемо зараз!».

Реклама

Реклама

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу