Президент України Володимир Зеленський підписав закон, за яким самокати та моноколеса визнають транспортними засобами. Закон розділяє легкі електричні транспортні засоби на дві категорії. Розповідаємо як розібратися в нововведеннях.
Про це повідомляє Інформатор Кривий Ріг за посиланням на Інформатор Україна.
Новий закон ділить легкі електричні транспортні засоби на дві категорії:
- Прокатні самокати — вони легкі, мають від одного колеса та розганяються до 25 км/год. Їхня потужність становить лише 1000 Вт.
- Низькошвидкісні самокати — вони також легкі, однак мають від двох коліс та можуть їхати зі швидкістю 10-50 км/год.
Натомість пристрої, які їдуть зі швидкістю більше ніж 50 км/год не підпадають під ці категорії, і ймовірно, будуть розглядатися, як мотоцикли.
“Існування визначення вже однозначно представляє ці пристрої як транспортні засоби. В разі будь-яких пригод користувач такого пристрою вже 100% водій ТЗ, а не пішохід. Це значно спрощує трактування і знімає ряд казусів та питань, які вже встигли виникнути й широко обговорювалися”, – коментує координатор U-Cycle Богдан Лепявко.
Представник Асоціації велосипедистів Києва зазначає, що у законопроєкті врахували рекомендації велоспільноти. Однак, на його думку, наступним кроком в цьому питання мають стати зміни до правил дорожнього руху.
Чому самокати мають набути статусу транспортного засобу?
Ще у 2021 році електросамокати залишалися поза законом. У ПДР – не було жодної згадки про них, окрім зареєстрованого законопроєкту №3023, який мав врегулювати правила для категорії “персональний легкий електротранспорт”. Однак поки його не ухвалили кількість ДТП за участю електросамокатів було чималим.
Після цього у Києві обмежили швидкість руху електросамокатів до 20 км / год, а в уряді задумалися над тим аби поміняти правила дорожнього руху. плануються окремі зобов’язання, які повинні будуть виконувати водії електросамокатів, моноколес, сігвеїв і гіроскутерів.
Правила безпеки
Їздити на самобалансуючому транспорті проїжджою частиною дозволять з 16 років – по краю дороги, узбіччя або велосипедною доріжкою. При цьому водії повинні:
- бути у застебнутому шоломі
- не перевозити пасажирів і вантаж, який заважає управлінню
- не відволікатися
- їздити на справному транспортному засобі
На електросамокатах, сігвеях, сегвілах та гіроскутерах повинні бути світловідбивачі, а в темний час доби – і зовнішні світлові прилади. Рух такого транспорту на автодорогах державного значення можуть обмежити.
Також є відповідні правила перевезення самокатів та моноколіс в столичній підземці. Власникам самокатів необхідно складати свій транспорт. Якщо він перевищує 120 см – за нього доведеться сплатити. Якщо ж двоколісний пристрій має розмір понад 200 см, у метро з ним пересуватися заборонено.
Раніше ми розповідали, що криворізькі баскетболісти їдуть на стажування в Америку до видатної команди Chicago Bulls. Писали, що Голова МОЗ Віктор Ляшко пояснив, як продаватимуть ліки з 1 квітня та що СБУ вручила підозру митрополиту УПЦ МП Павлу.
Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.
Євгенія Глубінок