Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

8 лютого – День нірвани: яке народне свято, іменини та традиції

8 лютого, буддисти Махаяни відзначають День нірвани. День пропозиції руки і серця – свято не є офіційним та вихідним днем, а історія його виникнення невідома, воно супроводжується звичаєм робити своїм коханим особливу пропозицію. У церковному календарі відзначають свято на честь візантійського священика преподобного Феодора. 

Інформатор розповість прикмети погоди та у кого іменини цього дня.

День нірвани

Вважається, що в день перед фізичною смертю Будда Шак’ямуні під час медитації досягнув парінірвани – головної мети буддистської практики.

Нірвана з санскриту перекладається як «згасання», «відсутність хвилювання» та означає звільнення від страждань, залежності, бажань, сансари, тобто головну мету кожної живої істоти. В буддизмі розрізняють нірвану із залишком (викорінення затьмарення свідомості) та нірвану без залишку (парінірвана). Власне парінірвани можна досягнути лише після фізичної смерті, коли людина досягає повного просвітлення.

8 та 15 лютого буддисти здійснюють медитації, відвідують храми й приносять дари. В День нірвани заведено міркувати про можливу втрату близьких людей, власну смерть та непостійність цього світу.

Свято на честь візантійського священика преподобного Феодора

У першу половину лютого в давні часи часто наступали найхолодніші і суворі дні зими, тому дата 8 лютого отримала назву Федір Стужений.

За народними повір’ями, в день Федора небіжчики сумують за своєю землею і можуть відвідувати рідних. Вважалося, що якщо загиблий зайде в свій будинок, то може заблукати там і потім мучити мешканців дому. Щоб загиблий не потрапив в будинок, перед порогом насипали смугу золи, або вішали над вхідними дверима гілку ялівцю.

У цей день раніше було прийнято ходити на цвинтар і прибирати на могилах близьких. Часто на кладовищі поминали близьких обрядовою кашею або кутею, але без алкоголю.

8 лютого прийнято варити горохову кашу і пригощати нею рідних, особливо в тому випадку, якщо у кого-то день народження. Вважається, що якщо іменинник покуштує горохової каші, то весь рік буде щасливим.

День 8 лютого вважається вдалим для лікування нападів і епілепсії, хворих суглобів, болю в спині і ступнях. Для міцного здоров’я в цей день варто з’їсти ложку меду і маленький шматочок імбиру.

Що не можна робити 

  1. Ні в якому разі не можна мочити ноги сьогодні, інакше захворієте.
  2. Якщо поминаєте померлих на кладовищі або вдома – не варто пити алкоголь.
  3. У цей день не можна викидати залишки каші, але можна віддати їх птахам або домашній худобі.
  4. У цей день не можна сваритися з рідними, навіть якщо вони не праві. Постарайтеся вирішити конфлікт мирним шляхом.

Прикмети погоди

  • Синички весь день співають – до пізньої весни.
  • Дятел стукає по дереву – весна буде ранньою.
  • Проліски розпустилися – скоро настане весна.
  • Місяць вночі синювата – до сильного морозу, жовтувата – до снігопаду.
  • Золотий захід віщує сильну холоднечу, рожевий – теплу і сніжну погоду.

Іменини: Аркадій, Арсеній, Гаврило, Давид, Іван, Марія, Петро, Семен, Федір і Філіп.

Раніше ми розповідали, що стало відомо, якого числа у Дніпропетровській області цілий день не будуть вимикати світло.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

 

 

 

Нагору