Протягом 2022 року українські банки закрили близько 20% своїх відділень. Станом на 1 січня 2023 року їх загальна кількість нараховує 5336 відділень, тоді як на початку 2022-го року ця цифра була на тисячу більша. Причина очевидна – повномасштабне вторгнення росії в Україну, через що в деяких регіонах зменшилась кількість клієнтів, що користуються послугами оффлайн.
Тобто відділення закриваються через зменшення кількості клієнтів в регіонах, – передає Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
Інформацію про це надали в Національному банку України. За їх даними, першим за кількістю закритих відділень став Ощадбанк – їх стало на 420 менше. Станом на сьогодні українці можуть скористатися послугами у 1182 точках обслуговування
Другу сходинку за темпами скорочення кількості своїх фізичних підрозділів зайняв ПриватБанк. Рекорд цієї фінустанови – 287 закритих відділень за рік. Станом на 1 січня 2023 року у банку залишилося 1210 філій. Таким чином ПриватБанк вперше обігнав за кількістю своїх представництв Ощадбанк.
Понад сотню точок по всій Україні закрили Мегабанк та Аккордбанк – 153 та 121 відповідно. Мережа банку «Січ» зменшилася на 62 відділення. Натомість російські Сбербанк та Промінвестбанк були повністю ліквідовані. У зв’язку з цим в Україні закрилися всі 85 відділень Сбербанку та 1 відділення Промінвесту.
З усім тим найбільшими банками України за кількістю відділень залишаються державні ПриватБанк та Ощадбанк. Також до п’ятірки банків з найбільшою мережею представництв увійшли:
- Райффайзен Банк – 350 працюючих відділень;
- Укрсиббанк – 233 відділення;
- ПУМБ – 226 відділень.
За 2022 рік ці фінансові установи закрили мінімальну кількість своїх філій. У Райффайзен Банку кількість представництв скоротилася на 42, Укрсиббанк закрив 18 точок обслуговування, а ПУМБ – 22.
Раніше ми розповідали, чи відключить ДТЕК світло в будинку на який скаржаться сусіди.
Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.
Олена Шевченко