Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Генератор в оселі: скільки коштуватиме доба роботи

У зв’язку з постійними відключеннями електроенергії, в Україні значно виріс попит на генератори. Ось тільки витрачаючи чималі кошти на його купівлю, люди не замислюються над  тим, в яку суму обійдеться світло та робота побутових приладів у звичайному невеличкому приватному будиночку при користуванні таким приладом. А вона чимала.

Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна розповість, у скільки  обійдеться використання генератора середньої потужності на добу, якщо він працюватиме безперервно.

Генератори – задоволення не з дешевих

Мешканці приватного сектору вмикають генератори, аби знову запрацював телевізор, електроплити, щоб бойлери нагріли воду. Вони стають незамінними в оселях, де все живиться від електрики.

Існує низка вимог до генератора, який використовується для подачі тепла, води, електрики. Побутові генератори, які працюють на дизелі, чи бензині – річ корисна, але не дешева. Їх вартість стартує від 26 тисяч гривень. Ціна залежить в основному від того, скільки електрики він здатен виробляти. Зазвичай потужності до 3 кВ вистачить на роботу холодильника, котла і помпи для води, генератор потужність до 5 кВ використовують як приватні домоволодіння, так і торговельні заклади, кафе чи кав’ярні.

У скільки обійдеться доба роботи

Дизельні генератори зазвичай мають споживання 250 г/кВт·год, тобто при виробленні кіловата енергії за годину він спалить 250 г палива (шість літрів за 24 години). Бензиновий генератор при такому навантаженні спалить 350 г палива (8,4 літра за добу).

Середня ціна літра дизелю в Україні наразі становить 55,02 грн/л. Доба роботи дизельного генератора обійдеться у 330 грн.

Бензин А-95 коштує 51,39 грн/літр. Тож за добу бензиновий генератор витратить понад 430 грн.

Є наступна формула вирахування, скільки генератор споживає палива: GхP. У цій формулі G – це споживання палива на 1 кВт навантаження за годину (л/кВт на год), а Р – це значення навантаження на пристрій у кВт.

Фахівці радять, щоб зменшити витрати палива генератором, потрібно аби при його під’єднанні до електромережі ви не вмикали надто багато електропристроїв.

Як заправляти генератор

Генератор потрібно заправляти на відкритому повітрі й тримати паливо, що рекомендоване в інструкціях або на етикетці, якомога далі від приміщень – через ризик пожежі. Купувати слід лише сертифіковану продукцію у ліцензованих точках продажу. Крім того, таку техніку потрібно ретельно захищати від дощу й затоплення. Наприклад, завдяки навісу чи брезенту. Адже мокрий пристрій може призвести до ураження струмом.

Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути.

Раніше Інформатор писав про те, як безпечно користуватися генератором

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

 

Нагору