Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

На сайті Президента України з’явилася петиція про перейменування росії у Московію

Цікава петиція з’явилася на сайті Президента України 23 листопада. Її автор Валерія Олександрівна Шахворостова вимагає відновити історичну справедливість та перейменувати росію у Московію.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на офіційне інтернет-представництво Президента України.

Свою вимогу Валерія аргументує тим, що “Росія” існує лише 301 рік. Петро І вкрав назву Русі, за ним Катерина ІІ переписала історію, виправивши все, що стосувалася Російської Імперії, на перемоги та здобутки, а все що стосувалося України старанно винищувала, і не лише на папері. Тепер їхню традицію продовжив диктатор сучасної Російської Федерації.
Зміна назви дала підстави для подальшого загарбання історії (Київської) Русі. Для іноземців назви “Rus” (як позначалася Київська Русь на мапах) та “Russia”, “Russie”, “Russland” (як позначалася Росія) виглядають майже тотожно, ніби це назва однієї держави, яка зазнала певних змін із плином часу та під час перекладів на різні мови. Це призводить до плутанини на міжнародному рівні. Пишуться художні книги, знімаються фільми, де Росія представлена як Русь, що не припустимо.

За думкою автора петиції, офіційна зміна назви держави – це потужний інформаційний хід на міжнародному рівні. Він створить в рф та інших країнах запит на запитання: “Що таке Московія? Чому українці перейменували Росію на Московію?” Це запустить хвилю пошуку інформації. Разом з пошуком “Московія” відкриються історичні факти створення Російської та Української держав. Ті факти, які або замовчуються, або викривляються кремлівською пропагандою. Це призведе до розвіювання кремлівських міфів щодо історичного минулого “великого русского народа” для росіян та громадян інших держав, що вважали Україну і Росію “єдиним цілим” до початку повномасштабної війни Росії проти України. Це надважливий крок в інформаційній війні, який допоможе Україні перемогти.

Раніше Інформатор писав про те, що Володимир Зеленській заспівав гімн України у визволеному Херсоні.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Алена Свірідова

Нагору