Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

18 листопада – День сержанта Збройних Сил: яке народне свято та прикмети

18 листопада відзначають День сержанта Збройних Сил, Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації. За православним календарем відзначають день пам’яті Іона.

Народні прикмети та основні події – розкаже Інформатор.

День сержанта Збройних Сил

Від 2009 до 2019 року свято існувало в іншому форматі в березні, але указом президента України цю дату змінили. Основна його мета – вшанувати відданість та подякувати за працю старшинам і сержантам військової справи, показати їхню мужність, відвагу та професіоналізм. Саме сержанти вважаються ключовою ланкою в Збройних Силах України. Сьогодні, як ніколи, важливо подарувати сержантам ЗСУ теплі слова і привітання зі святом. Адже вони кожного дня захищають Батьківщину від окупантів.

Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації

На жаль, сьогодні сексуальна експлуатація та насильство дітей є страшною реальністю. І найчастіше злочин скоює близька для дитини людина. Лише 10% випадків органи опіки та поліція дізнаються про насильницькі дії. Саме для запобігання таких злочинів Європейська спільнота запровадила цей день. Його мета – поширити інформацію про сексуальне насильство над дітьми. Адже лише тоді можна запобігти ще більшому розповсюдженню цієї проблеми.

День пам’яті Іона

Ілон був святим та архієпископом Львівським і Великоновгородським (ігуменом Отенської пустелі). В трирічному віці Іон залишається без матері, а ще через чотири роки помирає його батько. Тому вихованням дитини займається благочестива вдова Наталя Медоварцева. Саме вона прищепила юному вихованцю Християнську віру.

Дорослий Іон займався організацією притулків для сиріт, обездолених та вдів. Він був відомий своїми чудесами, які здійснював з Божою поміччю. Наприклад, він зупинив епідемію, що перед цим забрала життя 250 тисяч людей. В 1549 році Іона зарахували до лику святих на Макаріївському соборі. Є твердження, що навіть після смерті, мощі Іони допомагали творити чудеса.

Що не можна робити цього дня

18 листопада господині намагалися захистити свій будинок від нещастя та негараздів. Для цього обходили всі кімнати, розмахували віником та читали молитву. Також в цей день намагалися не приймати важливі рішення, укладати угоди чи братися за серйозні справи. 18 листопада не варто робити великих покупок, бо річ довго не прослужить.

Якщо біля дому знайти в цей день чужий віник, значить, хтось намагається навести причину (магію) на господарів. Його не можна піднімати з землі чи взагалі торкатися. А щоб прибрати, потрібно взяти лопату і винести на перехрестя доріг. 18 листопада не відчиняли двері до будинку, щоб не накликати нечисту силу.

Народні прикмети і традиції

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо 18 листопада падає сніг, зима обіцяє бути сніжною;
  • місяць вкритий імлою – до довгої негоди;
  • якщо на вербі є іній, значить зима буде дуже довгою;
  • якщо ж іній є на всіх деревах, скоро наступить відлига;
  • коли падає сніг і лягає на землю нерівно, то наступного року урожай жита буде багатим;
  • вітер дме з півночі і на небі немає хмар – чекайте на похолодання.

18 листопада у народі часто називали “днем Іони”. Зазвичай дівчата молилися святому, щоб знайти хорошого чоловіка. Існувала традиція розкидати монети у дворі. Вони повинні були притягнути кохання. Також був ще один звичай: вранці дівчата повинні були випити склянку теплого молока з медом. Так можна було притягнути вдале заміжжя і щасливе кохання.

Іменини: Григорій, Гаврило, Тимофій, Памфіл, Тихон, Галактіон.

Раніше ми розповідали, які прем’єри показують у кінотеатрах Кривого Рогу.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

Нагору