Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

11 листопада – Всесвітній день шопінгу: що не можна робити, прикмети, день Янгола

11 листопада відзначають свята: Всесвітній день шопінгу, Міжнародний день енергозбереження та загиблих у Першій світовій війні. У православній церкві день пам’яті преподобного Аврамія Затворника і Анастасії Римської.

Інформатор розповість прикмети та події цього дня.

Всесвітній день шопінгу

Хоча це неофіційне свято, проте у нього є чимало прихильників зі всього світу. Мережі магазинів часто пропонують 11.11 розпродажі, повз які важко пройти. Наприклад, компанія Alibaba Group в 2009 році провела розпродаж, запропонувавши 50% знижки (11 листопада в Китаї якраз святкують День холостяка). Успіх був настільки грандіозним, що подію вирішили повторювати кожного року.

Міжнародний день енергозбереження

Перші думки про запровадження цього дня з’явилися ще в квітні 2008 року під час наради в Казахстані. Ініціатором виступила міжнародна екологічна мережа SPARE. Того ж року відбулося і перше святкування. Після того, як ще 20 країн світу вирішили приєднатися до свята, його статус змінили на міжнародний.

День загиблих у Першій світовій війні

Свято було засновано на честь підписання між Німеччиною і країнами Атланти перемир’я 1918 року. Об 11 годині повністю припинилися бойові дії. День пам’яті був запроваджений в 1919 році королем Великї Британії Георгом V. Щоб згадати загиблих, у всьому світі проводять дві хвилини мовчання (на честь Першої і Другої світових воєн).

День пам’яті преподобного Аврамія Затворника і Анастасії Римської

Перший був ченцем у Києво-Печерському монастирі. Цікаво, що у ранг святих його було зведено ще за життя. Зараз мощі Аврамія знаходяться в Києво-Печерській лаврі.

На жаль, біографічних даних про життя Аврамія Затворника майже не збереглося. Відомо, що він жив в період друга половина XIII – початок XIV століття. Є припущення, що помер святий 29 жовтня 1360 року.

Анастасія Римська народилася у багатій сім’ї. Осиротівши в 3 роки, дівчинка потрапила на виховання до жіночої християнської громади, що розташовувалася поблизу Риму. Її наставницею стала жінка на ім’я Софія.

Анастасія виросла настільки вродливою, що нею зацікавився градоначальник Пров. Вона відмовила йому у прихильності і сказала, що вірує в Христа і не хоче поклонятися язичницьким богам чи шукати багатого чоловіка. За ці слова її виставили оголеною перед всім містом. Дівчина не розгубилася і почала викривати гріхи Прова. Її кинули за ґрати і жорстоко мучили. Роздерте тіло Анастасії знайшла її наставниця і поховала за християнськими звичаями.

В народі цей день часто називали “Аврамій вівчар” та “Анастасія Овечниця”. На стіл прийнято було ставити козячий чи овечий сир.

Що не можна робити 

Серед наших пращурів існувало повір’я, що 11 листопада не можна залишати дитину саму в домі. Також намагалися обмежувати спілкування з незнайомцями, ходити босоніж росою, займатися тяжкою працею, їсти шкідливу їжу, дивитися в дзеркало до настання світанку.

Народні прикмети і традиції

Серед наших предків існувало чимало погодних прикмет:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо туманно, то очікували морозів;
  • коли на деревах голосно кричать ворони – зима буде холодною;
  • хмари пливуть низько на швидке похолодання;
  • якщо листя з берези ще не опало, можна чекати на кілька теплих днів;
  • голуби голосно воркують до хорошої погоди.

У наших предків існувала традиція збиратися цього дня всією сім’єю. Вважалося, що тоді родина буде щасливою та міцною.

Іменини: Авраамій, Євген, Клавдій, Астерій, Неон, Феоніла, Анна, Анастасія, Марія.

Раніше ми розповідали, що оголошено енергетичну тривогу у Дніпропетровській області.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

 

 

 

Нагору