Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Як вплине підрив дамби Каховської ГЕС на ЗАЕС

Робота Запорізької атомної електростанції напряму залежить від Каховської ГЕС. Адже це дозволяє забезпечити охолодження енергоблоків. У випадку підриву дамби рівень води впаде і відповідно це призведе до обмеження додаткової води у водойму-охолоджувач ЗАЕС.

Про це повідомляє Інформатор Кривий Ріг за посиланням на Інформатор Україна.

За словами генерального директора “Енергоатому” Петра Котіна, вже розробили аналіз, який дозволить забезпечити роботу енергоблоків навіть при суттєвому падінні рівня води в Каховському водосховищі.

“Запорізька атомна станція вже будувалася набагато пізніше Каховської ГЕС для того, щоб забирати воду з водосховища на охолодження всіх шести енергоблоків. Таким чином за схемою здійснюється підпитка водойми-охолоджувача Запорізької атомної станції, що своєю чергою охолоджує всі шість енергоблоків. Якщо рівень води в Каховському водосховищі буде падати, то це призведе до обмеження додаткової води у водойму-охолоджувач ЗАЕС і таким чином не вистачатиме води при роботі енергоблоків на охолодження конденсаторів турбін”, – сказав Котін.

Він наголосив, що “Енергоатом” отримав занепокоєння від Державної інспекції ядерного регулювання України. На їх вимогу розробили аналіз безпеки роботи ЗАЕС, який дозволить вжити заходів, щоб забезпечити роботу енергоблоків при суттєвому падінні рівня води в Каховському водосховищі або зупинити їх у випадку, якщо рівень буде критично низьким.

“Звичайно це стосується тільки до того моменту, коли ми будемо вмикати ці енергоблоки вже після деокупації”, – наголосив Котін.

Про ризики небезпеки падіння рівня води в Каховському водосховищі, МЗС постійно інформує міжнародні організації. До того ж на ЗАЕС постійно присутні експерти МАГАТЕ, які доповідають генеральному директору організації Рафаелю Гроссі про ситуацію на станції.

Раніше ми розповідали, що біля ЗАЕС вибухнула наземна міна: які наслідки.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг, а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

Нагору