Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

До Дніпра приїхав професор із Чікаго з військовим досвідом у Іраку аби навчати медиків рятувати захисників

До Дніпра із Чикаго прибув професор Ром Стівенс, аби навчати наших медиків рятувати захисників на полі бою за новітніми світовими протоколами, робити “банк крові” в польових умовах і робити point-of-care діагностику УЗІ розміром зі смартфон. І все це на волонтерських засадах. 

Про це повідомляє Інформатор Кривий Ріг за посиланням Інформатор Дніпро.

За свою 36-річну кар’єру анестезіолога у морській піхоті США він служив у Іраку, Афганістану, Сх.Африці та Середземному морі. Сильна компетенція Рома – це військові травми та опіки та трансфузіологія. Ром здобув ступінь доктора мед. наук в Дюссельдорфському ун-ті ім. Генріха Гейне.

Закінчив Вісконсинський мед.університет та резидентуру з анестезіології в університеті Колорадо. Сертифікований радою  анестезіологів  в медицині критичних станів і є активним членом американських товариств анестезіологів, інтенсивної терапії, асоціації військових хірургів США тощо.

А тепер весь цей свій фантастичний досвід він везе до Дніпра.

Чому конкретно він навчатиме?

Під час служби в афганістанському Кандагарі він розробив практику “мобільного банку крові”. Річ у тім, що причиною більшості смертей військових є геморагічний шок – це втрата великої кількості крові без можливості її швидко відновити.

На полі бою у лікарів недостатньо компонентів крові, а особливо тромбоцитів, які відповідають за її згортання та мають “строк придатності” тільки два тижні.

Тому Ром розробив протокол, за яким кров може бути перелита напряму від донорів (солдатів чи медперсоналу). Так можна обійтись без складного процесу центрифугування та зберігання крові. Ця практика не тільки зберегла безліч життів американських військових у Кандагарі, але й солдат британської бази, яка була поруч.

Крім цього він привіз із собою 2 портативних УЗІ розміром із смартфон, які дозволяють без КТ, МРТ та великої кількості медперсоналу швидко провести діагностику пораненого солдата і тут же через месенджер поділитись знімками із американськими колегами, влаштувати онлайн-консиліум та швидко побудувати найкращий протокол рятування прямо у ліжка пораненого. Якщо практика цих пристроїв приживеться у наших військових, незабаром Ром привезе ще 20 таких міні-УЗІ. За свій триденний візит Ром передасть свій досвід до близько 300 наших лікарів із 16ї, 8ї, 4ї лікарні, Мечнікова, мед.академії та лікарні швидкої допомоги.

“Для мене є честь підтримати героїчну та екзистенційну боротьбу за демократичні цінності в Європі, які наразі виборює героїчний український народ.”,- пояснює Ром.

А якщо все пройде добре, то навесні він повернеться до нас ще з 6 своїми колегами для того, аби передати нашим лікарям також сучасні світові практики з реаніматології.

Сильна компетенція Рома – це військові травми та опіки та трансфузіологія

Професор із Чікаго з військовим досвідом служби в Іраку

Ром розробив протокол, за яким кров може бути перелита напряму від донорів

Раніше ми розповідали, про бензиновий чи дизельний генератор.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

 

Нагору