Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

За скільки хвилин в Україні “швидка” має приїхати на виклик

Криворіжці інколи бувають невдоволені роботою швидкої допомоги. Вважають, що ідуть медики довго настілки, що стан хворого значно погіршується до їх приїзду.

Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Дніпро та повідомлення МОЗ, розповість про те, за скільки хвилин в Україні “швидка” має приїхати на виклик у тому, чи іншому випадках.

Усі виклики “швидкої” поділили на чотири категорії. Їх класифікуватимуть на кілька видів: критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні. Категорія передбачає певну кількість часу, протягом якого медична бригада має приїхати до пацієнта.

Залежно від скарг пацієнта, виклики поділяються на:

  • Критичні – супроводжуються відсутністю або неефективним диханням, ознаками масивної кровотечі чи крововтрати;
  • Екстрені – супроводжуються порушенням свідомості, ознаками кровотечі, ознаками гострого коронарного синдрому, ознаками гострого мозкового інсульту, розладами дихання;
  • Неекстрені – пацієнт потребує оцінки стану здоров’я, проте його стан не є невідкладним, а відстрочення надання медичної допомоги не призведе до погіршення його стану;
  • Непрофільні – стан пацієнта не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги на місці.

На критичний виклик бригади мають доїхати за 10 хвилин. На екстрений — за 20. Якщо звернення неекстрене або непрофільне — медики не виїжджають.

Зазначається, що у разі неекстреного звернення до людини можуть направити медиків, але тільки якщо є вільні бригади та немає доступу до отримання первинної медичної допомоги у сімейного лікаря. У разі непрофільного — пацієнта можуть проконсультувати за телефоном.

“З огляду на обставини, які не залежать від організації системи надання екстреної медичної допомоги, допускається перевищення нормативу доїзду. До прикладу, йдеться про ускладнений дорожній рух, метеорологічні умови, сезонні особливості, епідеміологічна ситуація тощо. Разом з тим, в умовах воєнного стану у разі ведення активних бойових дій на території, з якої надійшов виклик, виїзд бригади буде відтермінований до припинення загрози”, — йдеться у повідомленні.

Раніше Інформатор писав про те,  яка медична допомога має надаватися безкоштовно при травмах.

Дізнавайтеся головні новини Кривого Рогу і України на Telegram каналі Інформатор Кривий Ріг.

Нагору