Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

В Україні заборонять використовувати салюти та феєрверки, але не для всіх

С початку повномасштабного вторгнення звуки вибухів у більшості українців асоціюються не зі святковими салютами, а з пострілами ракет та снарядів. Але деякі люди, не розуміючи і не бажаючи рахуватися з почуттями оточуючих, продовжують відмічати пишні свята з яскравими, але гучними феєрверками. Скоро цьому вже прийде кінець.

Як повідомляє Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна, 16 серпня у першому читання народні депутати прийняли законопроєкт №7438 щодо заборони феєрверків та салютів. Відповідне повідомлення є на сайті парламенту.

Зокрема пропонується заборонити використання, продаж та передачу феєрверків, салютів і петард. Заборона не поширюється на використання піротехніки Збройними силами України, Національною поліцією та аварійно-рятувальними службами», – повідомив на своїй сторінці в телеграмі нардеп Олексій Гончаренко.

Автори законопроєкту пропонують заборонити проведення будь-яких заходів із використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин, за виключенням сценічних піротехнічних виробів та феєрверків класу F1. Такі вироби мають дуже низький рівень небезпеки і незначний рівень шуму, який не перевищує 60 дБ.

У проекті закону пропонується заборонити продаж феєрверків, окрім виробів класу F1. Купити їх зможуть лише особи, старше 16 років.

Також продаж сценічних піротехнічних виробів класу Т1, які мають низький рівень небезпеки, дозволяється лише тим, хто досяг 18 років. А продаж сценічних виробів класу Т2 можливий лише тим, хто має спеціальну підготовку. Нацполіція та місцева влада будуть контролювати виконання цих правил.

Чи забороняли вже салюти

Міська рада Києва ще у 2019 році заборонила феєрверки та салюти у столиці поки триває війна на Донбасі.

Також, наприкінці 2021 року була зареєстрована петиція до президента щодо «заборони використання петард, феєрверків, закриття усіх магазинів піротехніки та штрафів». Ініціативу підтримали 25 тисяч 297 українців при необхідній кількості голосів для розгляду в 25 тисяч.

На петицію відповів президент: «Підтримую стурбованість щодо збільшення небезпечних наслідків у зв’язку з використанням різноманітних піротехнічних виробів у повсякденному побуті та вважаю, що їх ужиток під час воєнного стану має бути чітко врегульований на законодавчому рівні».

Раніше Інформатор писав про те, що в Україні хочуть дозволити студентам виїжджати за кордон.

Нагору