Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

В Україні запустили додаток для жінок, які потерпають від домашнього насильства

Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція України у партнерстві з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) презентували мобільний додаток для жінок, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого насильства або перебувають у групі ризику.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на офіційне інернет-представництво офісу президента України.

Як зазначив представник UNFPA в Україні Хайме Надаль: “Домашнє насильство – дуже складна проблема, і часто жінки не звертають уваги на «дрібниці», як-от контроль телефона, перевірка особистих повідомлень чи обмеження кола спілкування. Застосунок стане у пригоді саме тим, хто вже опинився в такій ситуації й потребує «тихих» рішень у пошуку допомоги: без дзвінка, без історії пошуку в браузері, без необхідності спілкування з оператором”.

Додаток полегшить отримання допомоги для тих жінок, які не мають змоги зателефонувати в поліцію через фізичні особливості (наприклад особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо. Основною його перевагою є прямий зв’язок із поліцією через кнопку SOS, без дзвінка на 102 та з автоматичним визначенням місця перебування постраждалої за допомогою геолокації.

Концепція додатка робить його цілком непримітним для кривдника, що дає змогу постраждалій без остраху встановити та використовувати застосунок на своєму смартфоні. Зовнішній інтерфейс розробки замасковано під звичайний додаток. Кнопку виклику поліції, корисну інформацію та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства можна знайти лише у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має виключно власниця смартфона.

Назву додатка не розголошують задля безпеки жінок, які ним користуватимуться. Дізнатися подробиці щодо назви та встановлення можна, зателефонувавши на гарячу лінію 116-123. Міністерство внутрішніх справ та Фонд ООН у галузі народонаселення планують поширення інформації про додаток серед тих жінок, яким він потрібен, з повагою до їхньої безпеки та конфіденційності.

Про те, куди звертатись, якщо стали свідками насильства над дітьми чи поганих умов проживання, Інформатор писав раніше.

Альона Свірідова

Нагору