Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Як захистити свій номер мобільного телефону від шахраїв

Шахраї можуть отримати доступ до вашого номера телефону, щоб використати його надалі для реалізації своїх злочинних задумів: для доступу до онлайн-банкінгу, для злому профілів у соцмережах тощо.

Про те, як захистити свій номер телефону, розповість Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна і Держспецзв’язку.

SIM-картку шахраї можуть дистанційно, без відома справжнього власника, “відновити” в оператора. Це небезпечно, особливо коли йдеться про фінансовий номер, “прив’язаний” до банківських карток.

Ознаки, які можуть свідчити про те, що ваш номер – у полі зору зловмисників:

  • невідомі поповнюють ваш мобільний рахунок кілька разів на невеликі суми;
  • вам нав’язливо телефонують із різних невідомих номерів із несуттєвих приводів. У жодному разі не передзвонюйте, якщо пропустили такий дзвінок.

Усе це потрібно злодіям для того, щоб надалі давати правильні відповіді на запитання операторів.

Якщо хочете додатково захистити свій номер:

  • Забороніть або обмежте можливість віддаленої заміни SIM-карти у мобільного оператора.
  • Станьте персоніфікованим абонентом, зареєструвавши свій номер в оператора (це можна зробити як офлайн, так і онлайн). Тоді будь-які процедури із SIM-карткою можна буде виконувати лише після підтвердження особи за допомогою паспорта.
  • Дбайте про безпеку фінансового номера. Не викладайте його у відкритий доступ на будь-яких вебсторінках, не використовуйте для онлайн-шопінгу, не повідомляйте незнайомцям.

Про те, як захистити свій гаджет від кибератак, Інформатор писав раніше.

Нагору