Кривий Ріг До сайту

Насильство під час війни: куди звертатись та яку допомогу можна отримати

Війна — це завжди сплеск насильства фізичного та психологічного. У зоні проведення бойових дій фіксують інформацію про численні випадки порушення прав і свобод людей, інциденти є і у відносно спокійних областях.

Реклама

Про це повідомляє Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна та Міністерство соціальної політики України.

Для оперативного отримання консультацій, підтримки та допомоги функціонує «гаряча лінія» 15-47. Вона є швидким засобом повідомлення про вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі та насильства стосовно дітей, його запобіганню та протидії.

Реклама

Отримати допомогу можна телефоном — стаціонарним або мобільним, а якщо не маєте змоги — залишити звернення на сайті «гарячої лінії», там можна також сформувати інформацію про правопорушення для правоохоронних органів. Інформацію обробляють цілодобово, дзвінки безкоштовні.

Яку допомогу нададуть оператори:

Також, надається психологічна підтримка людям, які телефонують з питань, пов’язаних з воєнними діями.

Реклама

“Звертатись закликаємо, якщо завдали шкоди вам або ви знаєте постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі. Надважливо бити на сполох, якщо йдеться про насильство над дітьми, це неприпустимо. Наші фахівці нададуть необхідну інформацію як діяти, куди варто звернутися за більш спеціалізованою допомогою – як медичною, так і безоплатною правовою, як захистити себе. Якщо під час звернення буде зрозуміло, що необхідно надати термінову допомогу, — допоможуть викликати екстрену службу. Головне — не замовчувати проблему і не проходити повз”, — зауважила заступниця міністра соціальної політики з питань євроінтеграції Анна Сергєєва.

Раніше Інформатор писав про те, куди звертатися за допомогою переселенцям у Криворізькому районі.

Реклама