Українці, які постраждали від російської агресії, можуть отримати компенсацію від 5 000 до 30 000 євро від Європейського суду з прав людини.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство цифрової трансформації України.
Для цього потрібно подати заяву до Європейського суду з прав людини протягом чотирьох місяців від моменту порушення прав, проте не пізніше від 16 січня 2023 року.
На виплати можуть розраховувати громадяни:
– які втратили родичів (родича);
– у яких зруйноване житло;
– які отримали поранення;
– були незаконно позбавлені волі;
– зазнали катувань або були зґвалтовані.
Заповнити заяву можна онлайн через зручний сервіс, слідкуючи за підказками та заповнивши усі поля за посиланням.
Також слід:
– завантажити необхідні документи:
- докази фактів порушень прав та причетності росії (фото, відео, пояснення свідків, роздруківки заяв представників державних чи міжнародних органів)
- факт звернення до правохоронних органів України та росії (витяг з ЄРДР та скріншот заяви до Слідчого комітету РФ)
- документ, що підтверджує особу заявника (копія паспорта чи іншого подібного документа)
- документ щодо права власності на пошкоджене майно
- документ щодо факту руйнування чи пошкодження майна, смерті родича, завдання тілесних ушкоджень тощо (перелік документів у кожній справі є індивідуальним та залежить від обставин справи).
– перевірити внесені дані;
– роздрукувати та підписати заяву;
надіслати її через відділення «Укрпошти» (адреса ЄСПЛ, на яку необхідно відправити листа автоматично формується та друкується при заповненні заяви ).
Поштові послуги для відправника є безкоштовними. Термін розгляду заяви може становити від 1 року. Заяву також можна заповнити за родича, якщо він не може подати її самостійно.
Після отримання письмового підтвердження про реєстрацію заяви, їй буде присвоєно номер, за допомогою якого можна буде відслідковувати онлайн хід провадження заяви на сайті.
Про ухвалене рішення Європейського суду з прав людини Міністерство юстиції України відправить заявнику лист із коротким змістом судового рішення та інструкцією щодо подальших дій.
Олена Шевченко